Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Bolti téma. Ötletek?

Bolti téma. Ötletek?

Figyelt kérdés
A sztori lényege röviden annyi, hogy egy áruházban dolgoztam beugrósként és én jeleztem a biztonsági szolgálatnak, hogy az egyik vevő gyanúsan viselkedett meg láttam, hogy a táskájába elrejtett egy terméket. Miután összeakadt a tekintetünk a vásárlóval, zavarba jött és elsietett onnan a bolt másik végébe. A biztonságis megvárta míg végez a vásárlással a vevő és a vevőtérben!! megnézte a táskáját és a pénztárcáját is megfogta. A vevő persze kiakadt érthető módon mert, ha ilyen ellenőrzés is van, nem ez az eljárás. Jegyzőkönyvet nem vettek fel, vásárlók könyvébe sem írtak be egy sort sem, a boltban noha ki van írva, hogy biztonsági kamerák vannak, egy darab sincs felszerelve. Az üzletvezető tud az incidensről, mert ő is kijött.. A kérdésem, hogy lehet ebből nekem valamilyen problémám, ha én csak jeleztem, de hozzá tettem, hogy nem vagyok benne biztos és mondtam az őrnek, hogy az ő döntése, hogy cselekszik? Ő vele szerintetek mi lesz? Nagyon sajnálom szegényt, de én nem hiszem, hogy bármi rosszat tettem, hogy ezt jeleztem neki. :( Eléggé lelkiismeret furdalásom van emiatt.
2017. máj. 12. 08:04
 1/3 anonim ***** válasza:
Senkinek semmi baja nincs, nem is lesz. Nincs kamera, tehát nincs felvétel. Jegyzőkönyv nem készült. A vásárló nem tett panaszt. Mégis miért sajnálod a biztonságost? Mégis miért tetted fel a kérdést?
2017. máj. 12. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Azért sajnálom mert én szóltam. Mondjuk tudnia kellene mi az eljárás ilyen esetben + mérlegeli, hogy valóban lehetett-e valami. Az meg a pláne, hogy nem olyan stílusban kellett volna odamenni a vevőhöz, mint amilyenben ő ment. Azért tettem fel a kérdést mert érdekel a jogi háttere az ilyen folyamatoknak, nekem nem ez a szakmám, nincs olyan háttértudásom, mint a kereskedelmis emberkéknek. :)
2017. máj. 12. 13:39
 3/3 anonim ***** válasza:
Azon sincs mit sajnálni, ha bunkó módon tette a munkáját.
2017. máj. 12. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!