Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A mai világban még van olyan...

A mai világban még van olyan hogy a nők nem dolgoznak?

Figyelt kérdés

a férfi dolgozik a nő meg főz mos stb tudjátok


de ma még van ilyen? vagy csak akkor ha a férfi jól keres? mert minden ismerősömnél dolgoznak mindketten



2017. máj. 21. 20:57
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
57%
és ha a férfi nem keres jól, akkor mégis miből élnek meg ketten? Fényből és levegőből?
2017. máj. 21. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Van egy ismerős házaspár, náluk a férj dolgozik csak. A nő otthon van, ellátja a háztartást meg a 4 gyereket. A legkisseb gyerek is már 10 éves, de megbeszélték, hogy jobb ha a feleség otthon van. A férj 500 ezer fölött keres.
2017. máj. 21. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon kevesen engedhetik meg maguknak 🙂
2017. máj. 21. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Ez inkább a felső tízezerbe vagy legalább is a nagyon jómódú családoknál jellemző. Nyilván az egyszerű alkalmazotti létben lévők között nem nagyon fogsz ilyet találni.
2017. máj. 21. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
15%
Uuu 500.000 az rengeteg pééénz 😍😍😍😄
2017. máj. 21. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
14%
A Gyes-en levők és a főállású nők sem dolgoznak. De sokan azért nem dolgoznak, mert nem találnak munkát, főleg, ha van kicsi gyerek. Pedig szeretnének dolgozni.
2017. máj. 21. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
71%

Nálunk most ez a felállás, én vagyok a nő. A párom kifejezetten kérte, hogy ne dolgozzak, az én "munkám" legyen a ház rendben tartása, a nyugodt, harmonikus otthon légkörének megteremtése (a legtöbb férfivel ellentétben ő tényleges munkának tarja azt, hogy én házimunkát végzek). Nagyon sok stresszel jár a pozíciója, azt mondta, neki az a legjobb, ha egy nyugodt, pihent, jókedvű nő várja itthon finom étellel a tiszta, rendes házban. Én ezt megértem, mostanra elfogadtam.

Az elején azonban nem volt egyszerű, mert anno én is dolgoztam, karriert szerettem volna, hiszen jó végzettségem van. Mikor elkezdtem a munkát, arra majdnem ráment a kapcsolatunk, szaladt a ház, állandóan veszekedtünk :( Hiába volt x összeggel több a számlánkon, nem éltünk tőle tartalmasabb életet, mert nem volt rá időnk, igényünk. A párom keresete is bőven elég most arra, hogy az átlagnál magasabb életszínvonalat engedhessünk meg magunknak (persze nem kaviárt eszünk és nem ruccanunk át Balira minden hétvégén), mellette pedig félre is tudjunk tenni.

Ezt nyilván csak akkor lehet megoldani, ha az egyik fél jól keres, nem értem, hogy máshogy működhetne.

Én úgy gondolom ez ma már nem annyira megszokott, hiszen sok embernek nincs olyan állása, hogy a fizetésből megéljen két ember, meg azért az a fránya büszkeség benne van a nőkben :) Nálunk anyukám is otthon maradhatott volna simán, mégis dolgozott világ életében, mert őt aztán nem kell eltartani. Helyette majdnem elváltak több alkalommal is, szuper. Én voltam mindig az a gyerek, akinek nem volt tízóraija, mert az anyja nem ért rá csinálni neki, reggel futni kell tárgyalásra.


Biztos le leszek pontozva, mert ingyenélő vagyok meg minden, itt ez megy általában, de hát ezt kell szeretni :)

2017. máj. 21. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

#7 és miből van tb-d és lesz nyugdíjad? Erre valami megoldást találtatok? Fizettek neked tb-t és nyugdíjbiztosítást vagy ha szétmentek esetleg, akkor lesz miből megélj?


Nen elitéllek csak kiváncsi vagyok

2017. máj. 21. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen fizetünk nekem tb-t. Nyugdíj céljára nyitottunk egy külön megtakarítási számlát, oda fix összeg megy mindkettőnknek havonta. Sajnos akkor is ragaszkodnék ehhez, ha aktívan dolgoznék - mire mi olyan korba érünk, nem vagyok biztos benne, hogy lesz elegendő dolgozó ember Magyarországon, aki kitermelje a nyugdíjakat (bár ez csak magánvélemény, de sztem ez a tendencia).
2017. máj. 22. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
63%

Vannak eltartott nők, persze. De átlag család ezt nem engedheti meg.


Nameg van a főállású anya is, aki a sok gyerek után járó támogatásból él.

2017. máj. 22. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!