Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nem fogadom el a felmondásod-é...

Nem fogadom el a felmondásod-értelmezhető ez a munkáltatói kijelentés határozatlan szerződés esetén?

Figyelt kérdés

Nem rólam van szó nem is érint csak érdekel. Valaki beadja a felmondást és a munkáltató azt mondja visszadobom nem fogadom el maradsz.

A szerződése neki (is meg mindenkinek) határozatlan sima szerződés nem adott feladatra szól nem határozott. Akkor mondja fel amikor akarja leadja írásban a formai felmondást 30 nap felm idő és távozik. Tetszik nem tetszik a vezetésnek nem érdekes.

Hogyan miként érti azt a munkáltató hogy „nem fogadja el”?

A felmondás egyoldalú jognyilatkozat melyet a munkáltató nem elfogad/nem fogad, hanem tudomásul vesz csupán. Nincs lehetősége joga nem elfogadni. A felmondó letölti a 30 napját és nyasgem.

Mit hagytam ki? Mit tud a munkáltató amit én (mi...) nem?


2017. jún. 8. 08:24
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Azzal ne jöjjön senki hogy nem ismerjük a szerződését : de ismerjük(ismerem). Sima szerződés a felmondásról semmi sincs benne egy szó se.
2017. jún. 8. 08:30
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem tehet ilyet. Két páldányos felmondást kell írni, az egyiket otthagyod a másikat meg aláíratod és nálad marad. Ha letelik a 30 nap akkor többet nem mész dolgozni. Ha nem írja alá akkor másnap meg egy ügyvéddel együtt (esetleg +1 tanúval) bemész és újra beadod a felmondást,ha akkor sem írja alá akkor meg munkaügyi bíróság. Olyan nincs, hogy nem mondhatsz fel.
2017. jún. 8. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Ilyenkor két példányban megírni, az egyiket ajánlott levélben elküldeni (a dátum/felmondási idő miatt). 30 nap felmondási idő, és csókolom!

Ha utána bármit visszatart (pénz, papírok), akkor munkaügyi bíróság.

2017. jún. 8. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

És akkor nem fejeztem be.

Mert el se hiszitek majd amit leírok (hál istennek nem érint) a felmondót "befenyítették" ezzel hogy nem fogadják el, és most az illető marad. mert benyalta ezt a dumát.

Mondja is hát mit csináljak a főnök nem enged el... barom.

És az istennek nem lehet neki megmagyarázni hogy szarja le ő a papírt beadta számolja ki a 30 napot és nyasgem, távozzon.

Nem érti/nem hiszi el.

Hát akkor maradjon. Felnőtt ember ekkora barom.

2017. jún. 8. 08:51
 5/14 anonim ***** válasza:
93%

Az biztos, hogy aki nincs tisztában a jogaival, a lehetőségeivel és egyébként sem képes kiállni magáért, az kerülhet ilyen helyzetbe.

Én nem foglalkoznék a kollégával: szerintem nem lehet olyan erős az elhatározása, ha ezek után mégis maradt. Csak ha ezután panaszkodna nekem a főnökre/munkahelyre, akkor állítanám le.

Egyébként mivel élni kell valamiből, normális ember (extrém eseteket leszámítva) nem is mond föl addig, amíg nincs meg az új helye. Akkor viszont már elemi érdeke, hogy ne veszítse el az új helyet, tehát nem fog meghatódni a főnöke szövegétől.

Szerintem a kollégád hirtelen indulatból mondott ilyet, aztán ő örült a legjobban, hogy a főnök nem vette komolyan, hanem azt mondta, hogy nem engedi el.

2017. jún. 8. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Egyéb szaftos, csámcsogós sztori, amit meg kívánsz osztani?
2017. jún. 8. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
44%

"Egyébként mivel élni kell valamiből, normális ember (extrém eseteket leszámítva) nem is mond föl addig, amíg nincs meg az új helye."

Köszönöm, hogy felnyitottad a szemem, hogy egy abnormális idióta vagyok.

Igen, élni kell valamiből, de - hozakodjak elő én is a "normális ember" kategóriával? - aki előrelátó (és van rá lehetősége), annak van annyi tartaléka, hogy pár hét, esetleg 1-2 hónap kihagyás - főleg, ha még munkanélküli segélyt is kap - ne vágja földhöz. Főleg, ha nem egyedüli kereső a háztartásban. Nekem például legjobb döntésem volt, hogy első munkahelyemen a megfelelő pillanatban felmondtam, szóval ha nem haragszol, nem veszem magamra ezt a burkolt hülyézést.

Abban viszont maximálisan egyetértek, hogy aki alapvető szinten sem ismeri a jogait, azt mocskosul ki tudják használni.

2017. jún. 8. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
olyan nincs hogy nem irja ala meg hogy meri azt mondani hogy nem mondhatsz fel itt maradsz, nekiugranek hulyere megvernem oszt majd alairja.
2017. jún. 8. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Ilyen esetben térvivevényes levélben kell feladni a felmondólevelét. Amikor azt átveszik, ott lesz a kezében egy papír, hogy átvették, tehát le se tudják tagadni, hogy ők nem kapták meg a felmondást. Ha direkt nem veszik át, arról is lesz bizonyítéka, akkor meg azzal tudja bizonyítani, hogy őt el akarták lehetetleníteni a felmondástól. Tehát gyakorlatilag ezzel meg van oldva a probléma. A felmondási idejét ki kell számolnia és le kell töltenie, utána semmi dolga a céggel. Ha nem hajlandóak kiadni a papírjait, kifizetni a bent maradt bérét, akkor bírósághoz kell fordulni! Attól általában be szoktak parázni, inkább kiadják, semmit hogy extra költségeket kelljen fizetniük még törvényszegés miatt is.
2017. jún. 8. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

"ha még munkanélküli segélyt is kap "



Munkanélküli segély apám...... komolyan ezért jó ide járni mert ekkora amőbák vannak itt... munkanélküli segély!!!!


Mióta is nincs ilyen? 10 éve???

2017. jún. 8. 18:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!