Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miből áll egy munkaalkalmasság...

Miből áll egy munkaalkalmassági vizsgálat?

Figyelt kérdés
A McDonald's-ba megyek dolgozni, de előtte természetesen el kell mennem munkaalkalmassági vizsgálatra. Miből áll egy ilyen? (azért kérdezem, mert néhány ember olyan ijesztő dolgokat mondott)

2017. jún. 23. 22:54
 1/7 anonim ***** válasza:
Vérnyomásmérés, hasnyomkodás, látásvizsgálat, vizeletvizsgálat, kb ennyi.
2017. jún. 23. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
+ tüdőszűrő
2017. jún. 24. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

"azért kérdezem, mert néhány ember olyan ijesztő dolgokat mondott)"


Mert az is, ez az igazság . Nem árjaként megy oda az ember akkor csak a kötözködés az ami megy. Felszalad a vérnyomásod már nem adják meg az alkalmasságit, bedrogozva kell oda menni, olyan szemekkel mint a garfield, az a jó. Pont a minap hallottam egy kis 20 évestől, hogy soha semmi gond a vérnyomásával, erre elment alkalmasságira és 164 et mértek neki. Na most akkor ilyenkor mi van, el kell menni rokkant-nyugdíjba vagy mi, ehhhh.

2017. jún. 24. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Vizeletvizsgálat? Tüdőszűrő??

Soha életemben nem dolgoztam olyan helyen, ahol ilyeneket kértek volna...

Nálunk mindössze annyiból áll, hogy bemész, feltesznek egy rakás kérdést a lehetséges betegségekről. Aztán megmérik a vérnyomásod, meghallgatják a szívverésed és ennyi. Még szemvizsgálat se volt, tőlem csak azt kérdezték meg, hogy hányas a szemüvegem, mert látták, hogy van rajtam.

2017. jún. 24. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Metionin ***** válasza:

Nálunk általában vérnyomásmérés, doki meghallgatja a szívet, szemvizsgálat (olvastat, bár nekem volt már, hogy csak megkérdezték hogy hanyas a kontaktlencsém és hogy mikor voltam utoljára ellenőriztetni), hallásvizsgálat, kérdéseket tesz fel hogy cigizel-e, iszol-e, súly, magasság, allergia, szedsz-e gyógyszert, volt-e műtéted. Plusz ugye a tüdőszűrő de nálunk ezt eleve az alkalmasságira már vinni kell.

Mivel a meki élelmiszerrel foglalkozik, lehet hogy kérnek székletvizsgálatot is, de ezt nem tudom.

2017. jún. 24. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Alapvetően csak a látás, hallás, vérnyomás, szívhang stb. a kötelező. A többi az egyéni, ha a munkahely kéri. Tüdőszűrő se kötelező alapból, viszont élelmiszereseknél igen. Valószínű még bőrgyógyászati vizsgálat is kell, én mikor pékségben dolgoztam ott kellett.


Azért szánalmas az egész, mert tényleg az van, hogy vagy leszarják és csak kifirkálnak egy papírt, vagy annyira szigorúak, hogy egy apró vérnyomás emelkedés miatt ki se adják...

2017. jún. 24. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Élelmiszerekkel dolgozóknak és kórházi, egészségügyi dolgozóknak kell tüdőszűrő. Munkahelye válogatja milyen orvosi vizsgálat kell. Van ahol nőgyógyászati cytológiai lelet, fogorvosi lelet, Hepatitis oltás is kell.
2017. jún. 26. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!