Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Pályakezdő támogatás. Valaki...

Pályakezdő támogatás. Valaki jártas ebben?

Figyelt kérdés

Tehát, ha beregisztrált pályakezdőt alkalmaz egy adott cég ugye támogatásként x hónapig kifizetik a munkavállaló minden költségének(fizetés,járulékok stb) 70%-át. A kérdésem az hogy megvan e határozva hogy mennyi fizetést fizet ki a támogatást vagy mi egyezünk meg erről a munkáltatóval, mert a papíron amit kikell tölteni csak annyi van írva hogy a munkavállaló bére ..... Ft.

Nos ha mi ide 130.000- et írunk azt is kifizetik vagy csak a minimál bér 85.000-et? Ha számit van egy szakmám és érettségim.

Az ügyintézőt próbáljuk elérniez miatt csak nem veszi fel a telót így majd személyesen tudunk csak bemenni de hát ugye az se olyan egyszerű gondoltam addig is hátha tudd itt valaki segiteni.



2017. jún. 24. 15:03
 1/8 anonim ***** válasza:

Nekem ez úgy történt 2 éve, hogy beregisztráltam a munkaügynél, hogy munkát keresek pályakezdőként. Ezután felvett a cég, kb. 1 héten belül. Nettó 120 volt a fizum, de nem tudom ebből mennyit állt az állam.

A munkaügynél egyébként adtak egy kiskönyvet, illetve mondták hogy 3 havonta meg kell jelennem. Na én el is mentem, ahogy kell.

Kérdezte az ügyintéző nő hogy találtam-e munkát. Mondtam hogy találtam, oda is adtam neki a munkaszerződést egyből. Majdnem lefordult a székről, amikor meglátta, hogy közel 3 hónapja dolgozom. Elkezdte osztani az észt, hogy ezt jelentenem kellett volna.

Mondom arról volt szó, hogy 3 havonta meg kell jelenjek.

Erre azt mondta hogy jó, akkor most töröl a rendszerből, a kiskönyvet ketté tépte, és hozzátette, hogy most (ha jól emlékszem) fél évre ki vagyok zárva a tendszerből.

Nem mertem tőle semmit kérdezni, mert tiszta ideg volt a néni.

A cég nem szólt, hogy nem kapja a támogatást, szóval ettől függetlenül gondolom jött nekik a pénz. Hozzáteszem: azóta is az első munkahelyemen dolgozom, nem volt a köcsög munkaüggyel azóta sem dolgom. :)


Kicsit hosszú lett, de a lényeg, hogy ha felvesznek, menj be a munkaügyhöz azonnal. (Feltéve, hogy még így működik)

2017. jún. 24. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Biztos menstruált😅 Nekem aztmondta a nő hogy ha találtqm munkát nekem már nrm kell foglalkoznom semmivel mert majd a főnökömnek kell bemenni és "kikérni" engem.


Ez amúgy biztató amit irtál mert akkor megcélzunk egy reális 120-130-at vagy 350-et megszemtelenkedjük.

2017. jún. 24. 17:44
 3/8 anonim ***** válasza:
Engem 25 év alatti pályakezdőként alkalmaztak. Utánam is adtak ilyen-olyan kedvezményt is. A bérem pedig a munkaügyi központ határozta meg, ők mondták meg a munkáltatónak mennyi az annyi, nem pedig ő magától írta bele a szerződésbe.
2017. jún. 26. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
3# és akkor így te mennyit kaptál kézbe? Mit dolgoztál?
2017. jún. 27. 15:31
 5/8 anonim ***** válasza:
A szakmunkás minimálbért kellett hogy megadják (ezt határozta meg nekik a munkaügy) az irodai adminisztrátor munkára. Ez brutto 160.000 Ft, netto 107.000.
2017. jún. 27. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Kösz az infót. Nekem már ez is jó lenne mert jelenleg minimálbért azaz 85-öt kapok.
2017. jún. 27. 19:46
 7/8 anonim ***** válasza:
Az elég gyenge... :S
2017. jún. 27. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Ha esetleg valakit még érint akkor

160.000 Nettó ha van szakmád és érettségid,ha csak az egyik van akkor 127.000 ezek maximum értékek és ezek 70%-át fedezi az állam. Értelem szerüen ha 100.000-ben egyeztek meg a munkáltatóval akkor annyit kapsz. De kivan ez találva mert ö simán ráírja pályázati papírra a 127.000-et de abból te csak mondjuk 85-öt kapsz akkor így nulla forintba vagy neki egy évig majd szépen elküld és jöhet a következö alkalmazott akit lehúzhat. A kiwisun szolisok ezt akarták velem eljátszani. A mostani munkáltatóm korrekt így 160.000- ban egyeztünk meg amíg tart a támogatás(1év) utána lecsökkenti de már ennek is nagyon örülök.


Figyeljetek oda mert mindenhol a lehúzás megy.

2017. jún. 30. 11:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!