Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Pályakezdő regisztrált álláske...

Pályakezdő regisztrált álláskeresőként a jelentkezési kötelezettséget elektronikusan teljesítve kaptam egy küldeményt a Járási Hivataltól, törölhetnek?

Figyelt kérdés
(Még nem tudom mi, nem mentem el a postára, este vettem ki a levélládából az értesítőt.) Kapok TB fedezetet 1 évig, mást nem, de ez is nagyon nagy segítség, mivel sajnos nincs semmi jövedelmem! Elektronikus kapcsolattartás opciót adtam meg, a felületen be is jelentkeztem időben, majd kaptam megerősítést, hogy rendben és a következő dátumot. E-mailben, viszont semmit sem küldtem el. Kellett volna, előzőleg elküldtem az álláskereső kis könyvem másolatát e-mailben is, de arra semmi választ nem kaptam. Ezért legutóbb e-mailt már nem küldtem. Most nincs túl sok nyitott pozíció, alig tudok pályázni, nem úgy, mint év elején, nyár végén, vagy ősszel. Lehet ebből gond?

2016. jún. 1. 02:03
 1/4 anonim ***** válasza:
ha múltkor visszaigazoltak e-mailben, akkor nem emiatt küldtek levelet. valószínűleg lesz valami csoportos előadás, esetleg állást ajánlanak. a munkaügyiből mindent ajánlva küldenek, szóval ne aggódj.
2016. jún. 1. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Igaz, semmi baj nincs, csak kiközvetítettek. Ráadásul rendesek, mert a lakhelyemhez közel, így nem kell sokat utaznom. Ugyan a Honvédség toborzóirodája irreleváns számomra szakmailag és ráadásul középfokú képesítést nem igénylő helyre szól, nekem pedig MSc diplomám van.


Azért ijedtem meg, mert elvileg elektronikus kapcsolattartást jelöltem be, de a megadott e-mail címre nem kaptam értesítést. Ezek szerint postai úton jön minden.


Egyébként a Járási Hivatal munkatársai nagyon rendesek, segítőkészek voltak velem a regisztrációmkor, én meg vagyok elégedve a munkájukkal. Nyilván a kiközvetítés is kötelező számukra bizonyos gyakorisággal.


Ha belegondolok, küldhettek volna az ország másik felébe is egy szintén a képzettségem szempontjából irreleváns állásinterjúra.

2016. jún. 1. 14:13
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem lett volna jó, ha törölnek, mert most lettem 6 hónapos regisztrált álláskereső és innentől jár a cégeknek utánam kedvezmény! Ha törölnek, azzal csökkennek az esélyeim (nem a TB támogatást féltem, bár az is nagy segítség most). De szerencsére semmi ilyenről nincs szó.
2016. jún. 1. 14:15
 4/4 A kérdező kommentje:

Elmentem az MH Toborzóirodába, de ott azt mondták, hogy ők nem "foglalkoztatók", mert a foglalkoztató az pl. a "XY. Zászóalj". Pedig a kiértesítő papíron a "Foglalkoztató címe" mező mögött az MH Toborzóiroda címe van megadva.


Igaz az "Állásegyeztetés helye", pedig a munkaügyi hivatal (Kormányablak). Viszont az ember, már hamarabb elment volna érdeklődött volna állás iránt a Toborzóirodában és ott alá íratta volna, majd másnap leadta volna, mert mi van, ha a megadott időpontban pont történik valami? Ugrik a regisztráció és a kedvezmények a munkáltatók felé...


Állítólag a "megoldás" az, hogy a Kormányablaknál lesz valami MH rendezvény.


Én, azért, ennek utánakérdezek a Kormányablaknál, nehogy megint meglepetés érjen!

2016. jún. 6. 18:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!