Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Bízok benne, hogy jó helyre...

Bízok benne, hogy jó helyre írom. Technikus és Technológus között mi a különbség?

Figyelt kérdés

Ez technikus:

[link]


Ez pedig technológus:

[link]


Fizetés szempontjából nagyon nem mindegy, és elképzelésem sincs, hogy mi lehet a kettő között a különbség.

Én most szereztem meg az OKJ-t, "Gépgyártástechnológiai technikus". Legalábbis ez van a bizonyítványba írva.

Gondolom akkor én "csak" technikus vagyok.


2017. jún. 26. 17:47
 1/3 anonim ***** válasza:
0%

A technikus az aki felméri a emberi elme helyzetét és azzal kommunikál nap mint nap.


A technologus az aki kölcsön hatással áll az erővel és kivételezi a bevételezést.


Remelem tudtam segiteni :)

2017. jún. 26. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nagy vonalakban:

- a technikus a meglévő gépeket tartja karban, szereli, esetleg üzemelteti azokat,

- a technológus egy "kreatívabb" munkakör, ahol új gyártási folyamatok kidolgozása, gyártással kapcsolatos kalkulációk/ elemzések készítése,meglévő folyamatok hatékonyságának növelése... a feladat.


Kb. mint egy autószerelő és egy autó tervező mérnök párhuzama.


[link]

[link]

2017. jún. 26. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 spectator ***** válasza:
100%

Tisztázzuk először a Technika és Technológia közti különbséget, mert ezt következetesen (tudálékosan) rosszul használják. Technika, a gépek/berendezések mai műszaki fejlettség szintjén való működtetése.

Technológia pedig a GYÁRTÁS (termék-előállítás) eljárása és fejlesztése.

Tehát a Termék előállítását (=technológiai eljárást) működteti a Technikus. Az eljárást (pl. a gazdaságosságát, sebességét) pedig fejleszti a Technológus.

2017. jún. 26. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!