Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Pontosan mit jelent az időarán...

Pontosan mit jelent az időarányos szabadság?

Figyelt kérdés

Mit jelent az, hogy időarányosan vehetem ki a szabadságom?


Hamarosan új munkahelyen kezdek. Felmerült így a nyár miatt hogy elmennék augusztusban szabira. Erre mondják, hogy össz-vissz 5 napot vehetek ki, mert időarányosan így jön ki decemberig. De miért? És ha 5 napot vehetek ki már csak ebben az évben, mi lesz a fennmaradó szabadnapokkal?

Nem értem...


2017. jún. 30. 13:59
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
57%

25 évesen +1 nap

28 évesen +2 nap

31 évesen +3 nap

33 évesen +4 nap

35 évesen +5 nap

37 évesen +6 nap

39 évesen +7 nap

41 évesen +8 nap

43 évesen +9 nap

45 évesen +10 nap


Egyáltalán nem tévedés.

2017. jún. 30. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
2017. jún. 30. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
97%

Ezt most már én sem értem. Július 11-én kezdesz, és augusztusban már kapsz 5 nap fizetett szabadságot? Kvázi 15, 20 ledolgozott nap után? Igencsak nagyvonalú a céged, becsüld meg! Általában az első három hónapban nem szoktak szabadságot kiadni, három hónap után pedig részarányosan, azaz az éves szabadság egynegyedét.


Ha elfogy a szabadságod, akkor az van, hogy nem mész szabadságra, esetleg kérhetsz fizetetlen szabadságot, de azt indokolni kell. Ez már csak így működik egy munkahelyen.

2017. jún. 30. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Kérdező, megkérdezhetem a munkaviszonyod határozott idejű? Nekem volt ilyen munkahelyem és sajnos nekem is időarányos volt. Míg nyáron mindenki vette ki a 2 hetes szabikat, végigtoltam a nyarat és 5 napot vehettem csak ki. Hulla voltam, ügyfeles munka volt. Soha többet nem írok alá határozott idejű szerződést. Igen jól érzed, az öt nap nagyon kevés.
2017. jún. 30. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Ez is ügyfeles munka a Postán...egyelőre 6 hónapos próbaidővel kezdek júliusban, ennyit tudok. Ma mondták ezt az 5 napot hogy ennyire mehetek el augusztusban, de már semmit nem értek, mivel van aki azt írja itt, hogy nem is járna előre ennyi szabadság...
2017. jún. 30. 19:56
 16/22 anonim ***** válasza:

Ha 25 éves leszel idén, akkor 21 nap szabadság járna egy teljes évre, időarányosan leosztva egy hónapra az 1,75 nap.


Az elkövetkezendő két hónapra (júl., aug.) ennek kétszerese jár nyilván, vagyis 3,5 nap, felkerekítve 4 nap.


Szóval ha 5 napra elengednek, akkor még örülhetsz is, mert igazából annyi nem is járna, ha ragaszkodnak, hogy időarányosan adják ki, csak 4!

2017. jún. 30. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
15-ös voltam. A történethez az is hozzátartozik, hogy még a szabadság hagyján, de 3 havonta írattak alá velem szerződést. Azért nem érdemes határozott idejű szerződést aláírni, mert ha mondjuk találsz ugyanabban a városban egy sokkal jobb munkát, nem biztos, hogy elengednek, hiszen a határozott szerződés téged is köt.
2017. júl. 1. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Határozatlannál pedig sok eséllyel felmondási idő van, ami lehet 1-3 hónap is...nem csak a határozott szívás ilyen szempontból sztem.
2017. júl. 1. 16:00
 19/22 anonim ***** válasza:

Egyszerű példa:

Tegyük fel egy évre szól a szerződésed (2017 július 1- 2018 június 30)!

Erre az évre jár x nap szabadság, lényegtelen, hogy mennyi.

Pl egy hónapra 1,5 nap.

Ez azt jelenti, hogy mondjuk szeptember elején 3 napot vehetsz ki. Mert ennyi jár arra a kép hónapra amit már bedolgoztál. Ettől többet is kiadhat a munkáltató, de nem köteles rá.

A másik dolog, ha decemberig 5 napot vehetsz ki, akkor a többit 2018 július 11ig.

2017. júl. 4. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
mármint januártól.
2017. júl. 4. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!