Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Időarányos szabadság?

Időarányos szabadság?

Figyelt kérdés

Március 20.án kezdtem a munkahelyemen, de bizalmat szavazva megkaptam az éves szabadságot, ami 23 nap. Szeptemberben úgy néz ki, hogy új melóhelyem lesz.

Hány nap szabit vehet ki, ha nem szeretném, hogy az utolsó béremből levonják, ha esetleg időarányosan nem jár annyi szabadság amennyit kiveszek?


2017. jún. 27. 10:05
 1/7 anonim ***** válasza:
Ilyenről még nem hallottam, hogy teljes éves szabi járjon valakinek, aki év közben kezd. Számold össze, hány naptári napot lennél a cégnél, ezt oszd el 365-tel és szorozd meg 23-mal. Ennyi szabid van időarányosan.
2017. jún. 27. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Én is csodálkoztam, hogy kiadták az évest, viszont távozásomkor le is vonnák, ha mind kivenném.

Köszönöm a segítséget.

2017. jún. 27. 10:31
 3/7 A kérdező kommentje:
A hétvégét is bele kell számolni vagy csak a hétköznapot?
2017. jún. 27. 10:34
 4/7 anonim ***** válasza:
A hétvégét is, ezért osztjuk 365-tel ;)
2017. jún. 27. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem vonhatják le, mert nincs olyan jogcím, ami alapján megtehetné. A szabadságot a munkáltató adja ki, így ha a kiadás megtörtént, akkor már nem jogalap nélküli a szabadság napjaira kifizetett munkabér. Az Mt. pedig nem ad lehetőséget a munkáltatónak a "túl sok" kiadott szabadság visszakövetelésére.
2017. jún. 27. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Egy volt kollégám is így jàrt, és levonták neki. Lehet, hogy igazad van és nem tehetnék meg, de tudják, hogy nem fog reklamálni a kis ember sajnos.

Köszönöm a válaszokat :)

2017. jún. 27. 21:45
 7/7 anonim ***** válasza:
A részemről menne egy fizetési felszólítás, aztán egy fizetési meghagyás nekik. Csak semmi érzelgősködés.
2017. jún. 27. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!