Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha én sosem kapok borravalót...

Ha én sosem kapok borravalót a munkámért, akkor milyen jogon adjak másnak?

Figyelt kérdés
Építész vagyok, még soha senkitől nem kaptam borravalót mert terveztem valamit. Van egy fix fizetésem és kész. Akkor milyen jogon adjak másnak is borravalót?
2017. júl. 1. 06:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
44%
szerintem senkinek se kene borravalot adni, mindenkinek van fizetese, eljen meg abbol, pl egy pincer vagy futar miert varja el a borravalot?? hisz azert kapja a fizetest hogy dolgozzon csinalja, sose ertettem ezt.
2017. júl. 1. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
70%

Ne légy olyan parasz, mont amilyenek veledd voltak alapon. ;)

Én is olyan munkakörben dolgozom ahol nincs borravaló mégis mindig adok.

2017. júl. 1. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
velem nem parasztok csak a munkámért járó fizetést kapom meg, borravalót nem. Meg nehogymár paraszt legyek amiatt amiért nem adok borravalót, mintha kötelező lenne..
2017. júl. 1. 07:11
 4/12 anonim ***** válasza:
52%
A pincéreknek mindig is illett borravalót adni, mert nekik alacsony fizetést adnak, mert a borravalót is figyelembe veszi a főnök.
2017. júl. 1. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
72%

Az a különbség, hogy te meg tudsz élni a fix fizetésedből, de egy pincér nem biztos.

Amúgy meg ha nem akarsz borravalót adni, ne adj. Nem kötelező.

2017. júl. 1. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
44%
Nem azért vagy bunkó paraszt, mert nem adsz, hanem mert látszik az írásodon, hogy te is elvárnád a borravalót, ha már más is kap.
2017. júl. 1. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
88%

"A pincéreknek mindig is illett borravalót adni"


Ez is csak bizonyos helyekre igaz.

Külföldön jártam olyan helyen, ahol megszokásból adtam volna a borravalót, és a pincér nem értette mit akarok.


Egyébként nem jog ("milyen jogon") hanem szokás. Az "illikel", meg az a gond, ha nem adsz, akkor büdös bunkónak minősítenek:(



Én személy szerint annyira utálom a borravalózást, hogy inkább vagy olyan helyen eszek ahol nem kell adni (hamburgeres, KFC stb) vagy megvárom míg hazaérek. Főleg a eset óta, amikor a pincér hőzöngött, mert kevesellte a plusz pénzt.

2017. júl. 1. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
52%

Az oké, hogy a pincér meg egy-két vendéglátós kap borravalót, de te olyanról hol a tökömben hallottál már ebben a világban, hogy egy építésznek borravalót adnak? :)

Egyébként meg nem kötelességed senkinek sem borravalót adni, ha meg valahol csúnyán néznek rád emiatt, nem fogyasztasz ott, ilyen egyszerű.

2017. júl. 1. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
51%
Nem kell és nem is illik mindig adni. Akkor adsz borravalót, ha úgy érzed, többet és jobban kaptál, mint elvártad volna. Az ember két szép szemére én sem adok.
2017. júl. 1. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A borravaló az adócsalás egyik megjelenési formája, emiatt nem értem miért annyira elfogadott és társadalmilag elvárt.
2017. júl. 1. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!