Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Előléptetés! Mit kéne tennem?

Előléptetés! Mit kéne tennem?

Figyelt kérdés

Úgy tűnik, hogy a főnököm július végén leköszön (kapott egy jobb lehetőséget máshol) és elég biztos forrásból tudom, hogy a felső vezetés napok óta tárgyal rólam, mint lehetséges utódjáról.

Jelenleg középvezetőként dolgozom, gyakorlatilag a helyettesi feladatait én láttam el, de rendesen remeg a gatyám amióta ezt megtudtam, valamint folyamatos gyomorgörccsel küszködöm. Az oka egyszerű. Friss mérnökként kerültem be három éve a céghez a jelenlegi pozícióm helyetteseként. Amikor megüresedett a hely, előre toltak és most hogy megüresedne megint egy hely, megint előre tolnának egy szintet. Alapjáraton összetehetem a két kezemet és el sem hiszem, hogy ennyire hisznek és bíznak bennem, ugyanakkor olyan mértékű megfelelési kényszert tolnak a nyakamba, hogy most nagyon az az érzésem, hogy össze fogok roppanni a teher alatt. 3 év gyakorlat a mi szakmánkban (építőipar) iszonyatosan kevés. Tudni kell az alapvető szakmai gyakorlat mellett a vonatkozó kormányrendeleteket, jogszabályokat, más mérnöki szakmák alapjait, tudni kell tárgyalni, követelni, érvényesíteni az elvárásokat, mellette megfelelően vezetni a beosztottakat, megfelelni a hatósági előírásoknak, koordinálni az ellenőrzéseket, a vállalkozókat, stb. és akkor ott tartok agyilag, hogy engem ebben keresztbe lenyelnek. Még az alapvető szakmai dolgokban is vannak hiányosságaim, ami nem okozott gondot, mert volt kihez fordulnom tanácsért és a felelősség is csak közvetve volt az enyém, azonban ez többé nem lenne. Nem lesz szakmai segítségem, ha a szekció élére tesznek. Csak magamra támaszkodhatok.

Vagyis kevésnek érzem magamat ehhez, még is tudom, hogyha nem fogadom el a lehetőséget, akkor örökre utasítottam el mindenféle előremenetelemet a cégnél és talán a szférában is, mivel gyorsan elterjed, hogy "megfutamodtam".

Nem tudom mi a helyes, ha elém állnak a kérdéssel, hogy elvállalnám-e? Ha csalódást okozok és kiraknak, azzal is derékba törhetem a karrieremet, vagyis abszolút tanácstalannak érzem magamat. Ti mit tennétek? Szerintetek mi lenne a helyes ebben az esetben?



2017. júl. 2. 20:52
 1/4 anonim ***** válasza:
76%

főnökként már alkalmazhatsz olyanokat,akik remekül értenek a szakmához,az ügyintézéshez,de meghunyászkodó a személyiségük,így nem törnek a hatalmadra.

magyarul az oroszlánrészt elvégzik ők és te majd csak át ellenőrized.

2017. júl. 2. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Komolyan, csak próbáld meg, és kiderül, hogy fogod-e bírni vagy nem. És az is igaz amit az 1. írt.
2017. júl. 2. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mivel tisztában vagy a hiányosságaiddal, járj utánuk és képezd magadat, - hogy minél inkább ne érhessenek kellemetlen meglepetések ezen a vonalon! A másik, hogy egy főnök dolga az irányítás, - nem az, hogy az irányítása alá tartozó emberek helyett is megpróbáljon mindent megcsinálni.

Tehát TE választod meg, hogy kikkel tudsz együtt dolgozni.

A TE kezedben van a "távkapcsoló", a "vezénylő pálca", ergo, ha tisztában vagy azzal, hogy melyik embered miért felel, mi a feladata, és mit várhatsz el tőle emberileg, akkor Neked "csak" a "távkapcsoló gombját kell nyomogatni", illetve következetesen utánajárni, hogy az Általad leosztott feladatok időben, ill. normálisan végre lettek-e hajtva. Igazából Ez és a - szükség szerinti - felelősségre vonások, javaslatok, dícséretek, jutalmak elbírálása marad még feladat. Nyilván nem fogsz alkalmazni olyan farönköt a csapatodban, aki csak "melegedni" jár be, - a szabályzók részleteiért ők felelnek, ők referálnak ezekről Neked alkalomadtán, a Te problémád az, hogy naprakész legyél és globálisan átlásd a megoldásokhoz vezetp utat. Nem kell félni, de ugyanakkor félvállról venni is hiba lenne egy ilyen kihívást. Ha igazságos vagy a beosztottjaiddal és nem követeled tőlük olyan feladat végrehajtását, amelyet Te sem bírnál végrehajtani, ill. időről-időre meg tudod erősíteni előttük azt, hogy "fej" vagy, (azaz van elképzelésed és széleskörűen átlátod, érted a szakmát,) akkor nem lehet probléma.

2017. júl. 2. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem olyan főnököm volt, akinek fingja nem volt a szakmához, csak jó vezető volt. Felvett egy rakás remek szakembert, összehangolta a munkájukat és prezentált a végén egy jól működő folyamatot.


Ha erre képes vagy, akkor a hiányosságaidat ráérsz pótolni. A jó vezető egyébként se riad vissza a jó szakemberektől segítséget kérni. Nyilván tudják, hogy nem vagy tökéletes, de bíznak benned, úgyhogy valamit csak jól csinálsz.

2017. júl. 3. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!