Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek hogy valaki...

Szerintetek hogy valaki sikeres legyen mi a fontosabb, valamilyen oklevél, diploma, vagy maga az ember, emberi tulajdonságok?

Figyelt kérdés
Mostanában sok minden szól az iskolai oklevelekről, ilyen olyan diploma, melyik diplomával lehet a legtöbbet keresni, stb. Szerintetek melyik a fontosabb az életben a diploma, vagy inkább az emberi tulajdonságok, mint a tehetség, szorgalom, kitartás? Vélemények?
2017. júl. 10. 12:47
 1/6 anonim ***** válasza:
A diplomának köze nincs a sikerhez. Van 3 diplomás ismerősöm, soha nem keresett többet ilyen 90 ezer forintoknál. Van középiskolát végzett ismerősöm, aki milliókat keres. Én "csak" százezreket keresek, igaz van diplomám, de totál semmi köze nincs ahhoz, amivel foglalkozom. A diploma szerintem nem sokat ér (kivéve, amikor muszáj pl. orvos, jogász) inkább a gyakorlati, speciális tudás ér valamit.
2017. júl. 10. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mindkettő.

Persze a konkrét munkádat nem az határozza meg, hogy milyen papírod van.

De sok lehetőség csak akkor nyílik ki előtted, ha van végzettséged. Most nem arra gondolok, hogy konkrétan milyen diploma. De ha az a feltétel valahogy, hogy felsőfokú végzettség kell, akkor az kell. Ha már bekerülték, akkor nyilván az számít, hogy milyen vagy, hogyan végzed a munkádat.

2017. júl. 10. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%

Ritka az olyan diploma amivel sokra lehet vinni.

Szerintem az ember hozzáállása a lényeges.

2017. júl. 10. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Egy bizonyos szintre kell a diploma, tehát ha nem is ez határozza meg a sikert, a kaput mindenképpen a papír nyitja magát. Utána már rátermettség, emberi tulajdonságok és talán egy csipetnyi szerencse is kell ahhoz, hogy az ember sikerre vigye.
2017. júl. 10. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A mondat 2. része.
2017. júl. 10. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem a kettő nem zárja ki egymást. Sőt. Egy használható diploma megszerzésének előfeltétele bizonyos emberi tulajdonságok megléte, bár ezzel nem mondok újat. Vannak persze kivételek, amikor valakiben megvan a tehetség, a kitartás, és mégis középszerű, mert nincs meg a belépője ahhoz, amihez akár egy diplomásnál is jobban ért, és örök kékgalléros marad. Az ostoba diplomásokról pedig már elegen, eleget írtak, így nem részletezném.
2017. júl. 10. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!