Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha a MÁV-nál szeretnék majd...

Ha a MÁV-nál szeretnék majd dolgozni, megéri ingázni Pest és Békés között?

Figyelt kérdés
Vagy biztosítanak valami lakhatást számomra? Az adott munkakörbe, ahová mennék, legközelebb csak Pestre keresnek embereket. Valaki, aki jártas a témában, esetleg a MÁV munkatársa, az tudna válaszolni? Nagyon megköszönöm!
2017. júl. 10. 16:14
 1/9 A kérdező kommentje:
Még annyit kérdeznék, hogy ha még nincs meg a szakképesítésem, ebben az esetben hol indítana tanfolyamot a MÁV?
2017. júl. 10. 16:16
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Milyen munkakör? Nagyon nem mindegy.

Tanfolyamot Pesten van a Baross úton vagy Tatain indítanak. (A Tatain van elég korrekt szállás), de szolgálati lakások már nem igen a munkavégzés idejére.

2017. júl. 10. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Váltókezelő szeretnék lenni (aztán persze igyekeznék majd feljebb menni a ranglétrán, ha lesz lehetőségem ott tanulni). Mit lehet tudni arról a szállásról? Sokan vannak ott?
2017. júl. 10. 16:32
 4/9 anonim ***** válasza:

Váltókezelőt országos szinten keresnek mindenhova. Erre a munkakörre nem éri meg ingázni. A tanfolyam viszont mindig a fővárosban van.

A Tatai úti szállás a tanfolyam idejére szerintem korrekt. 4 ágyas szobák egy kis vizes blokkal, a zuhanyzó külön van emeletenként, a portás jófej, van lehetőség szabadidőben még sportolni is. Majdnem egy évig voltam ott. (Kezdésnek váltókezelő majd forgalmi szolgálattevő tanfolyam) A végén a hatósági vizsga az kegyetlen, de megcsinálható. Viszont összeségében szerintem nem éri meg. Minimálbérért kidolgozod a beled és nem vagy megbecsülve. Munkaerőhiány van, 2 ember helyett dolgozol, a főnök mindig a nyakadban van és még az időszakos vizsgák is ottvannak + az orvosi... Csak akkor csináld ezt ha nagyon szeretnéd vagy ha egyáltalán nincs más.

2017. júl. 10. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Azt sem árt tudnod, hogy a MÁV tanfolyamain nagyon sok utasítást kell bebiflázni. Ha menet közben ott hagyod a tanfolyamot, vagy nem sikerül a vizsgád, a tanfolyam költségét a MÁV behajtja rajtad.
2017. júl. 10. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

A forgalmi koordinátor azt mondta, hogy ide már nem keresnek embereket ebbe a munkakörbe, sőt, együtt néztük meg a mavcsoport.hu-n, hogy hol vannak lehetőségek, a legközelebb Pest volt, a saját szememmel láttam. Amúgy ha egy héttel korábban szóltam volna, itt is lett volna esélyem, de már küldtek embereket innen tanfolyamra (5-e volt a határidő), viszont azt mondták az irodában, hogy ne csüggedjek, mert megeshet, hogy lemorzsolódnak a képzésen a többiek.


A minimálbér mennyit jelent? Ha kb. 140-150 ezret, az már jó nekem, mivel még itt lakom a szülőkkel. Egyébként, ha nem beszélnek majd úgy velem, mint a szarral, az számomra bőven megfelel.

2017. júl. 10. 17:15
 7/9 A kérdező kommentje:
#5 Tudom, kitért rá a koordinátor. Ezek fényében írtam ki a kérdést. Szeretek, szeretnék tanulni.
2017. júl. 10. 17:18
 8/9 anonim ***** válasza:

Műszakpótlékkal és vbkj-val én úgy netto 130at mondok, ezt még esetleg megnyomja a túlóra.

Akkor tudsz mindent, de majd megtapasztalod magadnak, hogy mit és milyen szinten kell ott tudni. Mindenesetre én sok sikert kívánok Neked!

2017. júl. 10. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2017. júl. 10. 18:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!