Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Fontos, hogy milyen kapcsolatb...

Fontos, hogy milyen kapcsolatban vagyok a kollégákkal?

Figyelt kérdés
Most kaptam egy adminisztrációs állást, a próbaidőszak még tart. Én nagyon zárkózott és introvertált vagyok kb 0 szociális érzékem van. A gond az, hogy az irodában a kolléganők sem túl kezdeményezőek, maximum egymással beszélnek, nagyon ügyetlenül nyitnak mások felé (persze én sokkal rosszabb vagyok még náluk is). Szóval mekkora súllyal esik latba, hogy kijövök-e a munkatársakkal, abból a szempontból, hogy hosszútávon is alkalmazzanak? És az előmenetelt hogyan befolyásolhatja?

2017. júl. 19. 20:46
 1/5 anonim ***** válasza:

Munkáltatói szemszögböl ez nem lényeges. Ha munkádat jól végzed akkor nem lesz gond. Nem beszélgetni mentél oda (gondolom) hanem dolgozni.

Ha téged, illetve a kollégáidat ez nem zavarja akkor nem probléma, majd idővel kialakul ahogyan megismeriktek egymást.

2017. júl. 19. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
55%
Nekem biztos rossz lenne nem bírnám ki,hogy nem szólok/szól hozzám senki,de ha neked így jó akkor csak nyugodtan.
2017. júl. 19. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem hosszú távon nagyon fontos a munkatársakkal a kapcsolat. Mi kb tízen vagyunk néha pár plusz fő és egy összeszokott csapat. Férfiak, kisebb arányban nők. Nehezen fogadunk be bárkit is. Van akit első pillanatban elfogadunk és van aki évek alatt nem tud beilleszkedni. Nem szeretjük a túl harsány de a kb nulla beszédű embereket sem. Fontos a jó kapcsolat mert sokat vagyunk együtt. Minimum 8-9 óra naponta. Szóval szedd össze magad és nyiss feléjük csak akarat kérdése. Fontos főleg hosszú távon.
2017. júl. 19. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Psycho ***** válasza:

Azt hiszem, a munkahelyi kapcsolatok minősége nem a közvetlen munkavégzés sikeressége szempontjából fontos - de nagyon is fontos!


Gondoljunk csak bele, mondjuk marad ez a hideg helyzet, sok lépés távolsággal egymástól. Ez egyáltalán nem feltétlenül jelent ellenségességet, csak közömbösséget. DE! Ha problémába ütközöl, ki fog így segíteni? Ha kicsit is kulturáltak, persze nem küldenek el melegebb éghajlatra, de simán rámondják, hogy bocsi, most nem érek rá: mondhatni kihátrálnak a szituból.

Természetesen nem kell puszipajtásoknak lenni, a kolléga egy külön státus, egy külön csoport, mondjuk a barát, a haver, az ismerős, a rokon, a családtag stb. mellett. Kb. egy szintre helyezném az iskolatárssal. Lehet jól kijönni úgy is valakivel, hogy csak a munkahelyen tartjátok a kapcsolatot.


Viszont szerintem a jó munkahelyi kapcsolat arra is hatással van, mekkora kedvvel megy be dolgozni az ember. "Na, már megint egy nap", meg "na, még 3 óra, ahhh...". Nem hangzik jól. Rengeteg emberrel beszéltem, akik egy-egy amúgy borzalom melóhelyen a társaság miatt maradtak ott és húzták még több évig. Igenis komoly megtartó erővel bírhat és fontos a morál szempontjából.


Ha mindenkinek 0 felé tendál a szociális érzéke, érdemes lehet esetleg a vezető vagy mentor (ha van) segítségét kérni (feltéve, hogy nyitott ilyesmire; sajnos több munkahelyen egyáltalán nem a megfelelő kritériumok alapján választják meg a vezetőket).

2017. júl. 19. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Fontos hogy milyen viszonyba vagy a kollégákkal.

Az hogy kiírtad a kérdést, nyitottál egy kaput.

Ha ők nem kezdeményeznek, próbálj meg Te kezdeményezni beszélgetést.

Jól sejtem hogy még a legfontosabb dolgokat se beszélitek meg?


Más munkakörben vagyok mint Te. De nem bírnám ki szótlanul az tuti.

Az hogy 0 a szociális érzéked, azt azért nem hinném.

2017. júl. 29. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!