Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Kétszínű kollégákkal szemben...

Kétszínű kollégákkal szemben mi a legmegfelelőbb viselkedés?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Négyen dolgozunk,ebből két kolléga kétszínű. Kibeszél mindenkit,aki nálunk dolgozik. Óvodában dolgozom,de nem csak egymásról beszélnek csúnyán,hanem még a gyerekekről és a szüleikről is. Külsőleg cikizik a gyereket meg ilyesmiket képzeljetek el. Undorodom ettől az egész viselkedéstől...egy gyereket,hogy lehet gúnyolni? Én 1,5 hónapja kezdtem,így nyílván rengeteg bántás ér a még tapasztalatlanságom miatt is.

Akivel jóba lettem,akitől nem hallottam ,hogy másokról rosszakat mond az is elmegy máshova,mert nem bírja az itteni lelki terrort.

Hogy kezeljem őket? Most,ha ő is elmegy...Én leszek a friss célpont vagyis már vagyok is :(


23/L



2017. máj. 31. 17:02
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Kerüld el őket, és ne mondj semmi bizalmasat előttük. Ez a tipikus szemedbe nyalizós, hátad mögött mindennek elhordó embertípus. Hányingert kapok az ilyentől. Nem értem az ilyenek miért nem háttérmunkások valahol.
2017. máj. 31. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Én is szó szerint,ahogy írod hányingerem van tőlük...ráadásul gyerekkel vagyunk és azt fogyatékosozza le,meg gúnyolja..undorító...aztán hány évesek szegényeim.. :( hogy lehet ilyet mondani egy gyerekre..áh..
2017. máj. 31. 17:10
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha magaddal akarsz jót tenni, az a könnyebb út talán, akkor lépj le másik helyre, és megkíméled az idegeidet. Bár nem garantált, hogy a következő munkahely jobb lesz

Ha a gyerekekkel akarsz jót tenni, akkor maradsz, mert ilyen kollégák mellett nem árt, ha van valaki, aki normális, és tisztelettel/szeretettel bánik a gyerekekkel. Munkakörtől függetlenül mondom, ha csak párszor futsz velük össze, de látják rajtad hogy jófej vagy, az pozitívan hathat a fejlődésükre

2017. máj. 31. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
44%
Titokban felvételt készítesz arról mit mond, aztán adandó alkalommal ellene fordítod. Ha a főnök a puszipajtása,ami gyakran megesik az ilyenekkel mert máskülönben nem pátyolgatnák hanem kirúgnák ,akkor elég néhány szülőnek elküldeni ők majd elegyengetik az útját.
2017. máj. 31. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Pedagóguspályán én is már tapasztaltam, hogy rengeteg olyan szerzi meg a végzettséget, aki egyáltalán nem oda való, csak az a baj, hogy bárki eljuthat a diplomáig, nincs szűrő. El kell ezt fogadni sajnos, hogy akármilyen emberekből lesznek nevelők, akikre gyerekeket bíznak.
2017. máj. 31. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hát elég durva, hogy ilyen hozzáállással is dolgozhatnak gyerekek közelében emberek. Hiába, sajnos a pedagóguspálya felhígulásának következményeit még mindig nem veszik komolyan a döntéshozók. Rettegek, hogy a gyerekem ilyen oviba/iskolába járjon majd. A kérdésedre válaszolva: ha már ezt a pályát választottad légy kitartó és ne hagyd, hogy elvegyék a kedvedet a munkahelytől, óvodától. Koncentrálj a gyerekekre, a kollegáiddal legyél kedves, de távolságtartó. Nem garantált, hogy egy másik helyen jobban éreznéd magad, szerintem az ovónők sem lennének ilyenek, ha az egésznapos traccsolás a halálunalomba helyett inkább a gyerkőcökkel játszanának, fejlesztőjátékot ismertetnének, felügyelnék őket stb... Kitartás, de ha úgy adódik, ne félj kiállni magad mellett!
2017. jún. 9. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem csak ne keveredj bele az ilyesmibe. Bármilyen dolgot hallassz ne add tovább És ne generálj tovabbi feszültséget.

Hidd el hiába vagy fiatal, az ilyen viselkedés föléjük emel.

És ha lassan de azért kicsit tudnak változni is.

Legtöbb munkahely ilyen..ahol nem egyedül vagy.

Én jókat szoktam kísérletezni az ilyen típusú emberek reakcióit figyelve.

Neked is elkezdik mondani az ilyen pletykákat. Meghallgatod és ügyesen kitérsz vagy valami kérdést teszel fel ami elgondolkodtatja őket...

Aztán hallgatod a magyarázkodást hogy nem is úgy gondolta..

És szépen hülye helyzetbe hozza saját magát..

Aztán ha mást nem is érsz el,de előtted kevesebbet fognak ilyeneket beszélni.akkor legalább a légkör jobb lesz.

2020. júl. 7. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!