Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Olyankor mi van, ha minden...

Olyankor mi van, ha minden nap egy órával többet kell dolgozni, mint ami a szerződésben szerepel? Büntethetnek ha hamarabb eljövök?

Figyelt kérdés

Napi 9 órát dolgozom, ezt a főnök úgy veszi, hogy ez a természetes és elvárt, de a szerződésem szerint napi 8 óra a munkaidőm.


Ha én fogom magam és eljövök az irodából minden nap a hivatalos munkaidőm leteltével, az üvöltözésen kívül tehet ellenem bármit?

Egyébként a havi jelenlétit is úgy kell kitöltenünk mintha 8 órában dolgoznánk, de 9 órában kell dolgoznunk és a hivatalos ebédszünetet sem igazán vehetjük ki, folyamatosan a gép előtt kell ülni...


2017. júl. 20. 22:08
 1/7 anonim ***** válasza:
Bele vannak szamolva az ebedidok meg egyeb szunetek.
2017. júl. 20. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Akkor viszont abba nem kellene hogy legyen beleszólása ha én kiveszem nap közben a megadott 35 perc ebédszünetemet, nem?

Szóval pattoghat, hogy miért nem vagyok a gép előtt és dolgozok, miért mászkálok... de van a szerződésben meghatározott szünetem, ami az enyém, nem az övé. Ezt jól gondolom?

2017. júl. 20. 22:12
 3/7 anonim ***** válasza:
Én is 9 órát vagyok bent, de ebben benne vannak a szünetek is, amit ha valaki akar, kivehet egyben ebédszünetként. Ma elhúzódott az ebédszünetem, mert ahonnan rendeljük az ebédet, olyan alaposan megpakolták az edényt, hogy alig bírtam megenni, egy kolléga meg is jegyezte, hogy később jött ebédelni és hamarabb végzett, mint én. Nem csaptam le a beszólását, ha a főnöknek problémája van, szóljon ő, amíg a főnök nem szól, addig én is rugalmasan kezelem a szüneteket, ha kések, vagy elhúzódik az ebéd, maradok annyival tovább. A főnök még nem szólt, a munka el van végezve, ez a lényeg.
2017. júl. 20. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
65%
Büntethetnek? Ez nem óvoda. Ha nem tetszik a hozzáállásod keresnek mást. Nagyon könnyen bűnbakot csinálhatnak belőled és kirúghatnak, szóval ha szigorúak akkor óvatosan. Lehet próbálni feszegetni a határokat. Én is folyton elmegyek a fenébe mikor semmi munka nincs, amíg nem szólnak addig nem izgat senkit.
2017. júl. 20. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.


3: nem óvoda és nem is így kell értelmezni... büntetés alatt nyilván hivatalos dolgokat értek.


Egyébként az nem érdekel, ha kirúgnak. Nem szeretek itt dolgozni. Sőt épp ez a gond hogy nem engednének el (egy teljes év van a szerződésemben hogy legalább annyit vállalok).

2017. júl. 20. 22:32
 6/7 anonim ***** válasza:
Az az 1 év kibírható, majd nem az lesz az önéletrajzodban, hogy pár hónap után leléptél, hanem ott voltál 1 évet, sokkal pozitívabb állásinterjún, előnyödre is fordíthatod. Én sem akarok innen nyugdíjba menni, nem álmaim melója, de egyrészt a számlák nem fizetik ki magukat, másrészt kell legalább 1 év, mert szebben mutat önéletrajzban, mint a gyors váltás, ráadásul egyéb érdekeltségem is van, taníttat a vezetőség, szükségük van rám, ami jó, de ezzel a tudással tudok majd olyan helyre is menni, ahol jobban honorálják anyagilag is, főleg, ha gyakorlati tapasztalatot is fel tudok mutatni, és azt itt megszerzem.
2017. júl. 20. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én is voltam ilyen helyzetben. Sajnos én nem nagyon pattogtam, mert akkor épp kellett a pénz, és más helyre nem tudtam menni (diákmunka rohadt szar órarenddel kategóriás időszak volt). 1 órával előbb be kellett mennem a standhoz, hogy ki tudjak mindent pakolni, és arra nem fizettek ki. De közben meg ha később mentem volna be, akkor nyitásra nem lett volna kész a kipakolás.
2017. júl. 21. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!