Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Az egyik "kolléga" a munkahely...

Az egyik "kolléga" a munkahelyen elkezdett bemószerolni a főnöknél, most mit tegyek?

Figyelt kérdés

Vissza halottam egy kolléganőtől, hogy az egyik kolléga, elkezdett bemószerolni, megalázni, negatív dolgokat mondani rólam a főnőknek. Most mit tegyek? Hallgassak csendben és várjam a további fejleményeket vagy lépjek?

és ha lépjek akkor hogyan és mit?



2017. júl. 27. 17:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
88%

Velem néhány hete történt hasonló.

Megkértem a főnökömet, hogy beszélgessünk egy kicsit, elmondtam neki a történéseket az én szemszögemből, mit hogyan csinálok, mit várhat el tőlem. Nekem adott igazat, ráadásul kiderült, hogy ez a kolléga sokadik ilyen esete volt.

Mindenhol vannak ilyen féreg emberek, nem szabad csendben tűrni. Konfliktusba nem érdemes belemenni, de egy beszélgetés a főnökkel (akár úgy, hogy a másik érintett fél is ott van) nagy valószínűséggel javít a helyzeten.

2017. júl. 27. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Én sem szeretnék konfliktust, de ez a kolléga nagyon gerjeszti a hátam mögött dolgokat. Nem tudom, hogyan lehet jól kijönni ebből a helyzetből, hogy senki se sérüljön.
2017. júl. 27. 17:57
 3/13 anonim ***** válasza:
54%

Mondjuk engem is érdekelne ilyenkor mit kell tenni.


Mert ha az ember vár, azt veszi észre egyre kevesebb feladatot kap.


Aztán felkerül a munkaköre az internetre.


És hopp fel is vesznek valakit helyette.

2017. júl. 27. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
34%
Sajnos, ilyenek mindenütt vannak és az a szomorú, hogy ezek a szarkavarók ott is maradnak 20-30 évig. Elég egy porhintés, "hogy Gizi azt mondta rád, hogy b&zi, k()rva" és fordítva és be is indul a lavina.
2017. júl. 27. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Semmi bajom nem volt ezzel a kollégával, midig kedves voltam vele, soha nem ártottam neki semmit, soha nem becsméreltem, őt vagy a munkáját más kollégának vagy a főnöknek vagy bárkinek, még csak egy rossz gondolatom sem volt soha róla. Úgy gondoltam jól megvagyunk egymás mellet mint munkahelyi kollégák.

Nem tudom miért kezdte el ezt és becsmérel a főnöknek a hátam mögött.

2017. júl. 27. 18:23
 6/13 A kérdező kommentje:
Egyszerűen nem tudom, hogy most hogyan reagáljam le és kezeljem ezt a helyzetet.
2017. júl. 27. 18:26
 7/13 anonim ***** válasza:
86%
Úgy, ahogy az első írta. Kérj időpontot a főnöktől és mondd el neki, hogy hallottad, hogy ez és ez kering és szeretnéd, ha tudná, hogy ez és ez az igazság illetve, hogy te minden tőle dtelhetőt megteszel, hogy a munkádra ne legyen rossz szó. Nem kell neked is lesüllyedni oda, hogy a másikat köpködöd, nevet sem kell mondanod.. Csak az igazat.
2017. júl. 27. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
79%
Én ugyanígy jártam, egyik kollégám szólt, hogy valamelyik kollégám fúr, de nem mondta meg ki. Másnap a főnök összehívott egy értekezletet rólam (-wtf?!), amin még 3 másik kollégám is velünk volt, és a főnök a munkámmal kapcsolatban teljesen alaptalan és valótlan dolgokat kezdett el nekem mondani. Először köpni-nyelni nem tudtam, hogy hogy állíthat ekkora ordas kamu dolgokat, aztán volt amire reagáltam, de igazából egyáltalán nem volt kíváncsi az én álláspontomra, végül amikor a legvégén újra szóhoz jutottam, felmondtam. Eléggé meglepődött. Tipikus magyar szarkavaró mentalitású közszférás hely volt, ahol 1 embert kivéve mindenki nő volt.
2017. júl. 27. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
35%

" halottam egy kolléganőtől, hogy az egyik kolléga..."


Honnan tudod, hogy az a kolléganő célja az volt, bemoszerólja a kollégádat ellőtted?

Mi van, ha azt akarta, hogy valami negatív kommunikációt nyílváníts ki a kolleganőnek a kollégáról?

Írod kedves voltál a kollégával, és nem érted a szitut. Mi van, ha a kolléganőd féltékenységből áztatja, hogy ezt-azt állít.

"A rossz hír hozója az áruló"

A főnök úgyis szól majd, ha valami baja van. Bármit kavarnak a kollégák, és ha a főnök olyan hiszékeny, hogy nem néz a körmükre, és emiatt elbocsát, akkor hosszútávon ilyen főnök megmérgezi az életed.


Szóval a kolléganő talán azért hazudott neked, hogy te is elmond, hogy róla mit mondott a kolléga.

Az ilyet nem szabad elhinni, hogy xy ezt mondta, az ilyen árulkódokat kerüld el nagy ívben, ezek csak azt hiszik, hogy jót tesznek neked...ne bízz benne feltétlenül. Gondolom sokat kérdez, és majd másnak elpletykálja a válaszaid, ezek a hírvivők a munkahelyen, nagyon alattomosak, azt hinné az ember a mi oldalunkon állnak, közben csak köpönyegforgatók.

2017. júl. 27. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
9-es nem tudom, hogy kinek higgyek, de minden estre azt érzem, azt tudom leszűrni a történtekből, hogy valakinek vagy valakiknek feltett szándéka, hogy kényelmetlen helyzetbe hozzon. Nem tudom, hogy mit gondoljak, minden esetre elégé kényelmetlenül érintett a halott dolog.
2017. júl. 27. 22:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!