Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Van egy kellemetlen kollégám,...

Van egy kellemetlen kollégám, mit lehetne lehetett volna másképp csinálni?

Figyelt kérdés

Ez az első munkahelyem lassan másfél éve dolgozok itt, és elég kellemetlen helyzetbe kerültem.


Az első céges sörözésen megismerkedtem az egyik kollégával, aki a cég alapítása óta ott dolgozott. Mivel kiderült, hogy négy utcára lakunk egymástól vagy hazavitt, vagy együtt mentünk haza, az első két hónapban.


A dolog akkor kezdett furcsa lenni, mikor kaptam karácsonyi és húsvéti ajándékot.


Késöbb elkezdte szinte naponta kérdezgetni, hogy megyünk-e kávézni, ebédelni. Az első ilyen alkalommal még nem gyanakodtam, gyakran járunk többen ebédelni együtt, viszont csak ketten voltunk. Onnantól kezdve vagy nem mentem, vagy hívtam még legalább két embert, de általában lemondtam. Volt, hogy kifejezetten megmondtam, hogy cikinek érzem, és nem szeretnék vele ebédelni menni, de ezt a céges e-mailezésen keresztül nem szeretném neki leírni mindig, amikor ebédelni hív.


Igaziból nem kezdett ki velem soha, céges csapatépítésekről ismeri a barátomat, vitt haza mindkettőnket. Nem tűnik úgy hogy zavarná, ha többen megyünk. Viszont van egy olyan hírneve a cégnél, hogy minden fiatal lány esetén legyeskedik a lányok körül. Mivel mi eleinte együtt jártunk haza, ezért engem jobban ismer, és többet kapok a "kedveskedéseiből" pl. mikor felajánlja, hogy meghív egy italra (amikor ez nem szokás, de legalább az asztalánál ülők közül mindenki hallja, és azt sem tudom hogyan bújjak ki alóla a legudvariasabban, mert a cégvezető is ott van), vagy amikor három-négy személyes sörözéseket szervez, amire a másik emberek nem jönnek el.


A kérdésem az, hogy mit lehet tenni ilyen helyzetben, ha újra hasonlóba kerülnék? Mivel nem sokára tervezek váltani, mit kellett volna másképp csinálni szerintetek?


2017. júl. 28. 08:52
 1/1 anonim ***** válasza:
Mások elött közöld vele, hogy nem akarod, hogy meghívjon erre-arra, mert ez neked kellemetlen. De feltétlen mások elött - a cégvezetö elött még inkább - tedd ezt, mert ezzel a pletykákat is le tudod állítani, így, hogy neáh belemégy, vagy nem tiltakozol, nem állítod le, csak magadról állítasz ki negatív bizonyítványt!
2017. júl. 28. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!