Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nem találok munkát. Mit tegyek?

Nem találok munkát. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Egy kis városban élek, nem sok lehetőség van. A környező települések többnyire kis falvak, ott még annyi lehetőség sincs. A legközelebbi város ahol több lehetőség lehetne 40km-re van, viszont nem szeretném ha napi 80km-t kéne vonatozni, villamosozni meg buszozni. A párom pedig a másik irányba lakik, így elköltözni sem szeretnék és ő sem szeretne elköltözni onnan ahol lakik. Tudom, hogy van aki ettől többet utazik de én nem szeretném. Én a szüleimmel élek még és addig nem akarok odaköltözni a páromhoz amíg nincs semmi keresetem.


Nézegettem a hirdetéseket és helyben meg a közelben csak olyan van amihez adott szakképesítés kell vagy kellő tapasztalat, illetve férfiaknak valóm munkák. Lenne megfelelő csak azzal az a probléma, hogy havonta új munkatársat keres már évek óta. Állítólag nem fizet és nem az ígértekhez tartja magát. Olyan helyre meg felesleges is jelentkezni, ingyen nem fogom sz@rrá dolgozni magam. Nehéz helyzetben vagyok mert pályakezdőként nem kapkodnak értem. Tavaly érettségiztem, utána szeptemberben jelentkeztem szakmára de ott is hagytam, aztán elvégeztem egy tanfolyamot és nemrég vizsgáztam. Most meg itt vagyok. Szégyellem magam amikor mások megkérdezik, hogy mit tanulok vagy mivel foglalkozom. De egyszerűen nincs semmi álláslehetőség.

Lehet, hogy válogatósnak tűnök de nem vagyok az.

Ti mit tennétek a helyemben?


2017. aug. 21. 15:26
 1/8 anonim ***** válasza:
20%
Pedig válogatós vagy és jó dolgod van. Mert eltartanak a szüleid. Bp-en élek és volt, hogy 2 órát utaztam reggel a munkába, 2-t vissza este(diplomával!) és kevés fizetésért.Mellette csináltam a másoddiplomámat. Én se szeretetből utaztam, de ez volt.
2017. aug. 21. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%

- vagy költözöl és lesz állásod

- vagy ingázol és lesz állásod

- vagy nem lesz állásod


Ez a három lehetőség van. Egyet választanod kell.

2017. aug. 21. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
39%
Bizony le kell adni az igényeket. Nincs szakmája es meg válogat is....
2017. aug. 21. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nem gondolnám, hogy annyira nagy elvárás és válogatás az, hogy ne kelljen órákat utazni és tartsa magát a megígért összeghez/munkaidőhöz.

Egyébként van szakmám... abból vizsgáztam nemrég.

2017. aug. 21. 17:33
 5/8 anonim ***** válasza:
65%
Irtad, hogy nincs környéken munka.... akkor mi lesz sose dolgozol, mert 80km-t kell utaznod? De igen ez válogatás...
2017. aug. 21. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
82%
ha kell a pénz és nem akarsz szégyenkezni, hogy másokon élősködsz, meg nem tudsz megvenni magadnak, amit szeretnél, akkor lejjebb adsz az elvárásaidból és elvállalsz távolabbi helyeken is munkát, esetleg a költözést, stb. síránkozásból megélni nehezen lehet, nemhogy gyarapodni
2017. aug. 21. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
59%
Van munka,csak akarni kell...közmunkát is feltalálták már!
2017. aug. 22. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mindenkinek elkel indulnia valahonnan veled az a baj mindig aszt nézed 80 km.Persze vannak emberek akiknek 5 percre van a munkahelyük meg szép autójuk van.De a legtöbb ilyen embernek biztos nem 1 első munkahelye volt ilyen persze ha csak nem elkényeztetett gyerek.
2017. aug. 23. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!