Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi ez a sok frissen felhúzott...

Mi ez a sok frissen felhúzott informatikai képzést kínáló "startup"? Többit alább.

Figyelt kérdés
Most néztem az index-en egy cikket, amely arról szólt hogy mennyire hiányszakma az informatikus. Erre ott van pár "honlapcím", különböző végek akik ilyen képzést indítanak, kb. 1.000.000 tandíjért, van 6 hónapos de 1,5 éves is. Ezek mik? Eddig azt hittem jók az egyetemek, pl. BME, Óbudai, Gábor Dénes, Miskolci, ott lehet az ember informatikus. Valaki tudja mik ezek a "vállalkozások"? Olyan furcsa. Valaki?
2017. szept. 18. 20:11
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Nem is találkoztam eddig ilyennel, hogy vannak ilyen cégek, azt hittem vannak a sima szakközepek akik OKJ képzést indítanak, meg pl. a főiskolák.
2017. szept. 18. 20:12
 2/14 anonim ***** válasza:
60%
Alapokra jó a felsőoktatás, de nem segít sokat abban, hogy specializálódj. Kivéve talán a katonaságnál, de az meg titkos. :-)
2017. szept. 18. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
76%
Megtanítják az alapokat, aztán segítenek elhelyezkedni, onnantól rajtad áll a fejlődést. Mindezt elég rövid idő alatt. Egyetemen van egy csomó fölös tölteléktárgy, itt meg a lényegre koncentrálnak, fejlődsz hétről-hétre és orrvérzésig nyomathatod, van kitől kérdezni stb.
2017. szept. 18. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Jó de ezek kiknek vannak?


Diplomásoknak, vagy érettségi kell?


Ja és 1.200.000 a tandíj, aha persze, és akkor kapok egy miki manós oklevelet?

2017. szept. 18. 20:32
 5/14 anonim ***** válasza:
60%

Olyan is van, meg másféle is van. Meg lehet autodidakta módon is tanulni. Kérdés, hogy te hol állsz, mik az anyagi lehetőségeid, hogyan tudsz jól tanulni, illetve mire van időd. Én pl. munka mellett tanulok, egyelőre autodidakta módon, de szeretnék majd tanfolyamra is elmenni, csak nem egyszerű olyat találni, ami belefér az időbeosztásomba (a legtöbb ilyen képzés pont olyan időpontokban van, amikor én dolgozom, hétvégén meg nem mindenhol vállalnak oktatást), és az anyagi kereteimbe is.

Mellesleg 2 OKJ-t ingyen megszerezhetsz, csak nem tudom, most épp melyik képzéseket támogatják ilyen formában. Nyilván azokon korlátozottak a férőhelyek is, de ha el tudod csípni, akkor érdemes megpróbálni. Az első OKJ-hez azt hiszem, van valami korhatár, de a másodiknál már ez nem feltétel. Én nézem ezeket a lehetőségeket is.

A Kürtnek vannak még egyébként csillagászati összegű képzései, de az olyan is, hogy ha lenne rá keretem, oda el is mennék, mert az nem véletlenül kerül annyiba.

2017. szept. 18. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Csak azt nem értem hogy valaki aki programozó szeretne lenni mert azzal jól keres, szerintem annak érdemesebb lenne bejutni egy "sima" egyetemre, ösztöndíjjal, mint elmenni egy ilyen startuphoz, akik elkérnek 1.500.000 Ft-ot meg ilyenek, egy állami egyetemen meg lehet hogy akár valaki 40 évesen is valahogy kis ügyeskedéssel el tud csípni egy ösztöndíjat.


Ezzel kapcsolatban érdekelne hogy ezek a startupok majd hogy tartják el magukat??

2017. szept. 18. 21:02
 7/14 A kérdező kommentje:
Nekem van mérnök diplomám de azt az állam fizette, honnan van valakinek 1-2 milliója ilyen tanfolyamra, akik aztán adnak egy miki manós vagy kis tintahalas lila oklevelet?
2017. szept. 18. 21:03
 8/14 anonim ***** válasza:
60%
Pont az informatika egy olyan ágazat, ahol egész életedben tanulni kell, mert baromi gyorsan változik. Nekem is megvan a mérnök informatika diplomám, mégis tanulok, egyedül elkezdtem megtanulni egyes programozási nyelveket, itthonról, fórumokról, videókról, hagyományos könyvesboltokban vásárolható szakkönyvekből, nekem erre igényem is van, mert naprakész akarok lenni, és fejlődni akarok, hogy még jobb lehetőségeim legyenek. Ha olyan szakmát akarsz, ahol elég a diplomád nyugdíjas korodig egy életen át, akkor rossz szakmát választottál, mert az informatika pont nem az a szakma. A diploma arra elég ebben a szakmában, hogy egy munkahelyen (ahol ez fontos) be tudjanak sorolni abba a bérkategóriába, vagy hogy vállalkozóként igazolni tudd, hogy megvan a szakterülethez a papírod.
2017. szept. 18. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
70%
Ha nem tudsz szöveget értelmezni, fröcsögni ne járj már ide.
2017. szept. 18. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

9-es:


Ezt kinek írtad ne haragudj már?

2017. szept. 18. 21:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!