Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit tehetek, ha a főnököm...

Mit tehetek, ha a főnököm feljelentéssel fenyeget?

Figyelt kérdés
Felmondtam egy hete, de vártam, hogy embert találjon a helyemre. Most mondtam hogy nem tudok még 15 napot dolgozni neki, mert a másik munkahelyen várnak...Erre fenyegetőzött, hogy keresztbe tesz nekem, meg feljelent, mert kötelezhetne a felmondási idő letöltésére. Mit lépjek?

2017. szept. 26. 13:43
 1/5 anonim ***** válasza:
Mi van a szerződésben a felmondási időről? Egyáltalán: bejelentve dolgozol? Van időarányosan megmaradt, felhasználatlan szabadnapod?
2017. szept. 26. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Szerződést nem írtunk, vagyis én biztos nem írtam alá semmit. De be vagyok amúgy jelentve.
2017. szept. 26. 13:56
 3/5 anonim ***** válasza:
ha nincs szerződés, akkor szerintem be sem vagy jelentve, vagy ha mégis, akkor szerződés nélkül...
2017. szept. 26. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
49%

Szabadság alatt símán elmehetsz.

Felmondási időre csak szerződés alapján kötelezhet.

2017. szept. 26. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A felmondási idő 30 nap ha nincs egyéb megállapodás és a munkavállaló mond fel. A munkáltató felmentHET a felmondási idő alatti munkavégzés alól, de ez lehetőség a számára, nem pedig kötelesség.


A szabadságaidat kérdeztem, mégpedig azért, mert az összegyűlt szabikat viszont ki kell adnia VAGY kifizetnie. De a kettő közül szintén a munkaadó dönti el, melyiket választja. Ha sok felgyűlt szabid van, próbálj meg vele beszélni, hogy azt a felmondási idő alatt adja ki neked.


A felmondási időt le kell tölteni, jogosan perelhet is be akár, ha úgy nem mész be, hogy igényt tart a munkádra.


Ilyen esetben általában betegszabira szokták kiiratni magukat, de esetedben nem kockáztatnám meg, hogy a munkaadó bejentést tesz az oep felé - te is és az orvosod is megüthetitek a bokátokat.


Szerintem egyszerűbb, ha az új helyen szólsz, hogy ne haragudjanak, ez van, pár héttel később tudsz csak sajnos kezdeni, te sem így szeretted volna.

2017. szept. 26. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!