Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Eladok egy mobilt ami a vevő...

Eladok egy mobilt ami a vevő szerint működésképtelen és visszavásárlást kér én meg erre nem vagyok hajlandó ő meg erre feljelentéssel fenyeget – mi lehet ebből?

Figyelt kérdés

Történet. Használt mobilomat ami már nem kell eladom apróhirdetési oldalon.

Semmiféle hivatalos gar nincs rá rég lejárt én meg mint magánszemély semmit se vállalok.

A vevő utalással fizet én feladom ő megkapja , el is ismeri.

Majd később (napokkal) jelentkezi hogy nem jó vegyem vissza.

Azt kéri utaljam vissza az árát ő meg majd postázza. Hát a nagy szart utalom vissza mondom ha majd visszapostázta és megkaptam esetleg visszautalom.

Ő meg erre nem hajlandó. Akkor részemről az ügy lezárva.

Ő meg erre feljelentéssel fenyeget.

Érték: 30.000

Mi lehet ebből?


Mert én már jelentettem fel valakit akinek utaltam és nem küldött semmit.

Abból két év alatt semmi se lett.

Ebből mi lehet tekintve hogy a rendelt termék ott van nála

-ő ezt el is ismeri

- csak azt állítja nem jó

Ami ugye X idő után értelmetlen állítás-bizonyítani nem tudja hogy már akkor rossz volt mikor küldtem.


tehát voltaképp azért akar feljelenteni mert nem vagyok hajlandó visszavenni nem boltosként hanem magánszemélyként egy általa „rossznak” nevezett terméket.


2016. okt. 11. 18:21
 1/8 A kérdező kommentje:

" Megkeresnélek,"

Ehhez sok sikert tekintve hogy azóta költözés volt.

De ez nem a kérdésemre a válasz.

meg lépjünk már túl az ötéves pistike szitjén.

Megkereslek megverlek-madárkám feltéve hogy az erőviszonyaid ezt lehetővé teszik, nemdebár?

2016. okt. 11. 18:27
 2/8 anonim válasza:

Vissza veszed amugy?

Ha igen akkor adja fel utánvéttel,igy te is megkapod a telot es ő is a pénzt

2016. okt. 11. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

3 dolog is lehet.

1. A vevő feljelent csalás miatt, ami eljut idővel a bíróságig. A bíró kötelezhet téged, hogy fizesd vissza neki az árát. Te még a per előtt közölheted, hogy ha visszakapod a mobilt, visszaadod a pénzt. Ezt akár egy harmadik semleges tanú jelenlétében is megoldható

2. A vevő egy darabig hisztizik, fenyegetőzik, mivel ő nem akarja a telefont küldeni, te meg a pénzt nem küldöd, így letudja tanulópénznek. Persze neten keresztül nyugodt szívvel pocskondiázhat, ronthatja a megbízhatóságodat

3. A vevő berághat, szívügyének tekintheti, hogy átvágtad a fejét ( a vevő így gondolja) és képes arra, hogy ismerősei segítségével megkeressen téged, és még egy költözés sem akadályozza meg. Megkeres, és személyesen követeli vissza a pénzét.


A te részedről így marad 1 kérdés. Vajon a vevő milyen ember, meddig megy el??

2016. okt. 11. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Utolsó válaszolónak ezért az összegért senki sem perel , azt nem tudja a vevő bizonyítani hogy rossz volt a gép mivel napokra rá üzent . Ez egy próbálkozás , megkapta a jó gépet most az ára is kellene ezért játssza a fenyegetőzőt .
2016. okt. 11. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Csak úgy jelzem: a telefon az enyém volt hibátlan volt.

vevő megkapja és napokra rá jelzi hogy "totál használhatlan" és fizessek de izibe persze előre és majd ő küldi a mobilt vissza.



Na most ez milyen sztori már?

Főleg hoyg ha tényleg elvinné bíróságig akkor lenne csak pofára esés-NEKI.

Mert ő a "vádló" és neki kéne bizoynítani hogy a mobil már rossz volt ártadáskor. És mivel az igazolható általam hogy X napon átvette (tértivevényes küldemény volt) és csak X+X nappal később jelezte hogy rossz így ez a mese habbal kategória.

Az életben nem bizonyítja hogy már eleve rossz volt.

2016. okt. 11. 19:40
 6/8 anonim ***** válasza:
Lehet nem bizonyítja, de te tudod hogy rossz volt.
2016. okt. 11. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Semmi nem lesz.
2016. okt. 12. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

"de te tudod hogy rossz volt."


Ühüm. Olvasni tudsz egyébként?

2016. okt. 12. 08:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!