Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Sztrájkos teszkósok! Nem...

Sztrájkos teszkósok! Nem lenne ésszerűbb munkahelyet váltani ha elégedetlenek vagytok a fizetésetekkel?

Figyelt kérdés
A kérdés adott. Csak már velem is volt ilyen, közszférában dolgoztam minimálbérért pár hónapot és váltottam munkahelyet, többet keresek. Fura is lett volna, ha ott elkezdek sztrájkolgatni.
2017. okt. 3. 12:12
 1/9 anonim ***** válasza:
64%
Mert ők nem egyedül vannak, és talán van esélyük elérni valamit. Ez itt baj,ebben a nyomi országban mindenki eltűri, hogy a szájába szarjanak és gombokért dolgoztassák.
2017. okt. 3. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
71%

10 évig Tescos voltam.

Sajnos az emberek többsége nehezen alkalmazkodik új dolgokhoz ezért inkább szenvednek a megszokott munkahelyen.

Én nem bántam meg a váltást több a fizetés fele annyi a munka.

2017. okt. 3. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
29%
Kérdező, halvány fogalmad nincs, mi is a sztrájk:))
2017. okt. 3. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
68%
Nem lenne az. És ezt nem teszkósként mondom. Nem lehet mindent úgy elintézni, hogy válts munkahelyet vagy költözz fel Pestre. A magyar bér szinte minden területen felháborító az árakhoz és adókhoz képest. Nemcsak a Tesco munkásnak kéne sztrájkolni, hanem minden értelmes magyar embernek. A kulcsszó sajnos az értelmes. Ebben az országban meghunyászkodó csicskák és ostobák vannak többségben. BÁRMIT meg lehet ezzel a néppel csinálni. Már nem egyszer bebizonyította Viktor. Jól is teszi. Én is ezt tenném a helyében, mert megtehetném. Sőt, én még több adót emelnék és újakat is kitalálnék. Őseink biztos forognak a sírjukban, hogy mi lett az országból. Ráadásul egymás fele tolerancia 0, összetartás 0. Soha nem lesz Ausztria szintjén Magyarország, hiába nyilatkozta azt Viktor. Gondolom az osztrákok röhögő görcsöt kaptak, amikor olvasták. Örülhet Magyarország, ha Románia nem hagyja nagyon le.
2017. okt. 3. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
61%

Négyesnek nagyon igaza van.

Másik: addig eljutottál, hogy ha az elégedetlenkedő felmond onnan, akkor valaki más fogja betölteni a helyét? Ott be is zárult a szopókör, valaki mindig alul lesz fizetve.

Nem értelmesebb talán megharcolni a jobb fizetésért? Ne légy már ekkora birka! :D

2017. okt. 3. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A TS 3 évvel ezelőtt fontolgatta a kivonulást, most a sztrájk kapcsán ismét előálltak azzal, hogy kivonulnak az országból, úgyhogy felesleges a sztrájk.
2017. okt. 3. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Sohasem dolgoztam Tescónál, de jártam Angliában és tudom, hogy ott a Tescóval szemben -a szemben néha szó szerint az utca túloldalán- ott a Sanisbury's, és mellettük a Cooperative Foods, ezek hasonlóak, mint a Tesco, csak jobb minőségű árukészlettel. Kicsit okosabb, vagy csak parányit jobb anyagi helyzetű ember ott nem megy be a Tescóba. A Tescó a lecsúszott rétegek üzlete nyugaton, barna, kicsi banán, fonnyadt zöldség, vacak kenyér... 10-20 Penny-t spórolhatsz, aztán otthon bosszankodhatsz, milyen szemetet vettél.


Az a baj, hogy Magyarországon engedik, hogy monopol helyzetbe kerüljön! Ráadásul a 06:00 - 23:00 nyitva tartású Tesco Extra üzletekkel és a 0-24:00 nagy Tesco üzletekkel a nyitvatartási idő tekintetében teljes a monopol helyzet.


Hol a Gazdasági Versenyhivatal (GVH)?

Na, ezt nem szabadna engedni! Kellene legyen egy szigorúbb éjjel-nappal bolt törvény!


ui.: Vásárló vagyok, nem, nem vagyok érdekelt az élelmiszer kereskedelemben.

2017. okt. 4. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha ők kilépnek, akkor lesznek újabb csórók, akik beállnak oda melózni, mert az is több, mint a semmi. Így a probléma nem oldódna meg, csak átruháznák másra. És nagyon örülök, hogy végre valaki kiáll az saját, és a csoportja igazáért :)
2017. okt. 5. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Egyébként mondok rosszabbat (kicsit "off", de ez is élelmiszer téma), 10-20 év és a magyar termőföldek a Syngenta, Monsato, DuPont, stb cégek tulajdonát képzik majd!


Feltéve, hogy nem szüntetjük meg a strómanokon keresztül történő földbérlést és földvásárlást, ami 1990 óta a Kormányaink által is köztudottan megy.

Földönfutók leszünk!

2017. okt. 5. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!