Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Kezdőként, félénkként, hogy...

Kezdőként, félénkként, hogy lehet tiszteletet kivivni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


2 hónapja kezdtem egy olyan helyen,ahol emberekkel foglalkozom. Nagyon nehéz,mivel úgy érzem sokszor lekezelőek velem a tapasztalatlanságomért,illetve,hogy "nyuszi" vagyok ezt ki is használják. Ha vissza kell hívnom valakit,akkor van,hogy nem is reagál,semmibe vesz. Ha valami hiba történik,akkor azonnal leteremtenek az ügyfelek,akkor is,ha az a hiba nem az én hibám,hanem az ővé,csak könnyebb a másikra kenni. Ha tudom bizonyítani a hibát,hogy ez sajnos az ő figyelmetlenségük,akkor hárítanak és akkor is én vagyok hülyének nézve. Miért megy olyan nehezen az emberekkel? Másnak is ilyen nehéz,mint nekem? Már annyiszor próbáltam megfelelni,de rájöttem nem lehet..és már nem is akarok senkinek,mert bunkók.Vissza élnek minden jócselekedettel és annál többet várnak el.

Mit csináljak? :(


25/L


2017. okt. 9. 18:29
 1/8 anonim ***** válasza:
Tudással, szakmai ismerettel.
2017. okt. 9. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Ha minden nap emberekkel kell dolgoznod, és felesleges stresszt okoznak neked, akkor van egy pár javaslatom:

1. egészséged megőrzése érdekében kezdd el vmelyik stresszmenedzser módszert alkalmazni,

2. végezz asszertív kommunikációs tanfolyamot,

3. és vmi harcművészeti iskolába is iratkozz be :DDD (ez utóbbi csak vicc)

2017. okt. 9. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

szerintem egyszerűen hagy abba az ilyen melót...most biztos leany.znak itt sokan de mi lenne ha most pl a kisgyermekeddel foglalkozhatnál?

sztem az idegrendszered hálákat adna...


és én nem hiszem hogy meg tudsz változni mert annyi jó oldala is van annak, hogy jó ember vagy, hogy nem tudsz róla lemondani...

2017. okt. 9. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
74%

Maradj higgadt mindig.


Sose mentegetőz. Felejtsd el a szótáradból a "...de..." kőtőszót.


A feladatra figyelj, ne az ügyfél kifogásplható viselkedésére.


Ha valami baj adódig, mondhatot: úram/hölgyem, megkérem önt fejezze be a "hisztit", különben kivezettettem a teremből.


A "hiszti" szót direkt használod, még akkor is, ha nem hisztizett, hanem mindössze tiszteletlen/lekezelő volt viselkedése/hangneme.

Tehát te úgy látod "hisztizik", ez átvitt értelemben "olyan gyerekes vagy" jelenti. Ezzel eléggé felizzítod a viselkedését, megsértődhet ( már nem nagyképű/lekezelő), tehát dühös lesz, kikéri magának. Ezalatt te maradj higgadt, és hívd fel a figyelmét, hogy "Megkérem önt viselkedjen felnőttként"

Most a tahó nyolc osztályos ügyélnél elpattan a cérna, elkezd kiabálni, pont úgy, mint egy ötéves gyerek. Próbál a békédből kihozni, megijeszteni, ez bevállt nála, ezért alkalmazza.

"Kérem nyugodjon meg. Nincs szüksége orvosra? Aggódom a vérnyomásáért"


Gonosz? Ezekkel így kell bánni!

2017. okt. 9. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha tudod, hogy ilyen vagy, miért olyan munkát választottál, ahol emberekkel kell foglalkozni?
2017. okt. 10. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A problémád egyszerű. Nem sikerült beilleszkednek. Te érzed, hogy megtörhető-e ez még, vagy sem. Ha igen maradj és küzdj, ha nem, akkor keress mást. Általában egy fél-1 év kell (szellemi munkakörben), hogy valakit befogadjanak, ha nem túl elfogadó a társaság.
2017. okt. 10. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Nekem korábban is volt gondom már a suliban a beilleszkedéssel. Álatlánosba még nem..de a középsulitól nagyon. Azonnal kiszúrtak,hogy visszahúzodó vagyok,uncsi stb. Szüleim elhagytak,így a mamám nevelt.Szeretetet nem kaptam..talán ez is nehezít a beilleszkedésbe.

A munkámat azért választottam,mert mindezek ellenére imádom,amit csinálok..és vannak olyan emberek is ,akikkel meg jól kijövök.

2017. okt. 10. 17:14
 8/8 anonim ***** válasza:
Ez a lényeg. Én azt mondanám, tarts ki. Engem kicsináltak az elején, bár ez több összetevős volt. 1 évembe került, mire nyitottak felém, bár nem mondanám, hogy különösebben tepertem érte. Egyszerűen megszoktak, elfogadtak. Ma már úgy érzem, hogy nincs olyan, akivel ne jönnék ki jól és nagyon nagyon szeretem a munkámat!!!
2017. okt. 10. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!