Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Általában mi az oka annak ha...

Általában mi az oka annak ha valakinek megadjuk a tiszteletet ő viszont nem adja meg?

Figyelt kérdés
Nem ártottam, nem tettem rosszat az illető személynek.A problémáit mindig meghallgattam(volt amikor csak ő beszélt),sok mindent adtam is neki.A születsénapján is önmagamtól felköszöntöttem személyesen,azt is néztem,hogy olyan ajándékot adjak neki ami tetszene neki.Általában kihagyott az akkor tartott összejöveteleiből meg más összejövetelekből is.Az idén mégcsak üzenetben sem köszöntött fel.Gondolom azért,mert jelenleg nincs munkám.Sokszor voltak neki ironikus megjegyzései is igy utólag visszagondolva több is.Amikor tavaly egy rövidebb távú munkát összehoztam neki,az akkori munkahelyemre jött el megbeszélésre, még csak annyit sem mondott,hogy köszönöm.Ennekellenére mindig hangoztatta a nagy barátságot.Nem értem mi inditja arra az ilyen embert,hogy igy viselkedjen?Jó az neki ha a viselkedése következtében elvesziti mások tiszteletét és megbecsülését?Mert akit egyszer átlátnak azzal utána senki se akar barátkozni.Úgy érzem mostmár ő is látja,hogy teljesen átláttam a dolgokat és gondolom mostmár nem lesz mersze próbálkozni,hogy felvegye velem a kapcsolatot.

2017. márc. 27. 15:33
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem egy kicsit túlreagálod. Nyilván, most lett munkája, kevesebb az ideje arra, hogy beszélgessetek. A köszöntéseket meg én is el szoktam felejteni - és tudom, hogy bunkóság, és szar ember vagyok, de akkor is ennyire szét vagyok esve, nem tudok mit tenni. A szarkasztikus, ironikus megjegyzések ugyanez a kategória, igyekszem jobb emberré válni, de eddig nem sok eredménnyel. Vannak alapjáraton bunkó, flegma emberek, akikkel hiába vagy túlbuzgóan kedves, nem ezt fogod visszakapni.

Persze te vagy benne nyakig, valószínűleg jobban érzed, de nekem ebből a nyúlfarknyi leírásból az jött le, hogy ő mindig is ilyen ember volt, csak most kombinálod túl a dolgokat.

2017. márc. 27. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

haszontalan vagy számára.

vagyis semmi előnye nem származik belőled.

tiszteletet meg 3 esetben szoktak adni.

1.félnek-tartanak tőled.

2.hasznos vagy a csoportban ezért érdekében áll jóban lennie veled.

3.lekötelezted.

egészen röviden,félelem,érdek,hála.

a többi csak kamu,vagyis a tisztelet nem jár automatikusan.

2017. márc. 27. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
1-es: nem most lett munkája,konkrét munkehelye nincs is, heti két alaklommal jár éttermbe meg termékeket forgalmaz, amit zokon is vett,hogy nem akartam becsatlakozni.Nem felejtette el a dátumot,egész nap fent volt a társasági oldalon,ahol látta is.Csak azokban az években köszöntött amikor volt munkám, előtte való évben sem, ez kicsit sokat elmond róla.Amikor az ő születésnapja volt odacélzott,hogy kit hivott meg-engem persze nem és tudom,hogy direkt volt a célzása.
2017. márc. 27. 20:58
 4/4 A kérdező kommentje:
2-se: igen nekem is az jön le csak arra kellettem neki,hogy nyakon öntsön a lelki szemetével
2017. márc. 27. 21:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!