Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek Anglia egy élhető...

Szerintetek Anglia egy élhető ország?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy pénzen kívül van még ami jó ott? Sokakat hallok panaszkodni, hogy dög unalmas, kajáláson meg piáláson kívül semmit nem lehet csinálni. Meg az időjárás se engedi meg a kinti programokat.
2017. okt. 13. 13:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
71%
A pénz se olyan jó, ha albérletben akarsz lakni, és nincs valami szuper szakmád, pl orvos mérnök.
2017. okt. 13. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Nyilván arra céloztam, hogy magyar bérekhez viszonyítva. Viszont egyértelmű, hogy minimálbérből nem biztos jobban megélsz mint otthon.
2017. okt. 13. 13:09
 3/15 anonim ***** válasza:
94%

"Sokakat hallok panaszkodni, hogy dög unalmas, kajáláson meg piáláson kívül semmit nem lehet csinálni."


Mit akarsz azon kívül csinálni?


"Meg az időjárás se engedi meg a kinti programokat."


De engedi, télen nincs túl hideg, nyáron nincs túl meleg.

2017. okt. 13. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
22%
Az viszont igaz, hogy London iszonyúan esős város.
2017. okt. 13. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem teljesen, én sokkal jobban szeretek itt élni mint Magyarországon.

Említetted a pénzt, és igaz, a minimálbér itt is minimálbér, de magyar viszonylathoz képest még ez is nagy előrelépés. Csak nem szabad elkövetni azt a hibát, hogy elszalad veled a szekér. Mert sokan kijönnek, többet keresnek, többet meg is engednek maguknak, aztán csodálkoznak hogy elfogy a pénz.

Én amikor kijöttem, nagyon kezdetleges volt az angolom, így jobb híján minimálbérért mentem el a mekihez, de úgy, hogy végig tartottam azt az életszínvonalat amit otthon a magyar fizetésemből megengedhettem magamnak, egy év alatt majdnem annyit sikerült félretenni, mint amit összesen megkerestem volna egy év alatt Magyarországon.

A programokkal nem értem mi a gond. Maximum az nem képes feltalálni magát aki ilyesmit ír, hogy itt unalmas az élet.

Esetleg szabadtéri programból lehet kevesebb az esős idő miatt (azért így is akad bőven), de egyébként bármilyen programra ugyanúgy találhatsz lehetőséget itt is, mint otthon, hacsak nem vagy funkcionális amalfabéta.

2017. okt. 13. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

5


Tehát egyetértünk, hogy kinti programokat nem igen lehet szervezni. Számomra pedig általában azok jelentik az élvezetes programokat. Milyeneket szervezel te általában? Itókázás, mekizés, mozi meg ilyenek? Hát nem rosszak ezek sem, de vannak azért érdekesebbek is.

2017. okt. 13. 13:43
 7/15 anonim ***** válasza:
81%

Élhetőnek élhető, de én személy szerint nagyon utáltam ott élni, pedig még csak nem is Londonban voltam. Nekem az emberekkel volt a legnagyobb bajom, ekkora kétszinű bagázst még életemben nem láttam, mint ott. Át is költöztem Írországba, időjárás/kaja tök ugyanaz, de ég és föld a különbség egyébként, főleg az emberek miatt. Néha csábítgatnak cégek ajánlatokkal Angliából, de nem tudnának annyit fizetni, hogy visszamenjek.

Amúgy én nagy túrázós, kirándulós vagyok, arra pedig ez fantasztikus ország és az időjárás egyáltalán nem olyan szar, mint mondják (most is süt a nap és 18 fok van, amit lazán érzel 22nek a páratartalom miatt), csak nagyon kiszámíthatatlan, úgyhogy nagyon előre nem lehet tervezni/szervezni. Ez szerintem Angliára is igaz mondjuk.

2017. okt. 13. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Én is épp Írországot akartam mondani, mi is oda készülünk :)

Ha hozzá vagy szokva az esőhöz, nem fog zavarni. Grillezni lehet fedett helyen is, kiülni egy szép kis pergola alá... akkor nem ázol el. Lehet azért Angliában is kinti programokat szervezni, ha van rá igyény.

Írország meg gyönyörű túrázós hely, túrázni lehet esőkabátban is, személy szerint én úgy jobban is szeretek, én kifejezetten szeretem az esőt :)

2017. okt. 13. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
12%
Nekem nagyon nem jött be, mondjuk mi londonban voltunk, ami kb Európa legallja és nem csak az állandó eső, hanem az iszonyat drágaság miatt is nehezen élhető.
2017. okt. 14. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

7


Hát ja az emberekre nem is tértem ki, mert már megszoktam úgy 2 év után, hogy reménytelen ezekkel bármiféle kapcsolatba is kerülni. Őszinte kapcsolat itt nem létezik, pusztán a színészkedés, álkedvesség. Mondjuk Magyarország után egy kicsit felszabadító volt, hogy nyíltan nem támadják folyton az embert, ám néhány hónap után megunja az ember ezt és a távolságtartását az embereknek.


A kaja is rém rossz. Semminek nincs íze. A gyümölcs vízízű és kétes vitamin tartalmú. Nyirkas ország nagyon kevés napsütéssel, ezért Kelet-Európai számára rengeteg furcsa vírus, nyavalya és mindenféle gomba kevereg a magas páratartalmú levegőben. Szinte folyton valami allergiám van.


És még jó néhány mentálisan leépítő, depresszióba ejtő dolog...


Szerintem egy Németország, Franciaország, Spanyolország messze boldogabb életet tud biztosítani.

2017. okt. 14. 13:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!