Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy kell beadni a felmondást:?

Hogy kell beadni a felmondást:?

Figyelt kérdés
Kedden felmondok, elég volt!egyszerű melós ember vagyok,van valahol valami letölthető felmondás formanyomtatvány?-tapasztalatból tudom, hogy a munkáltatóm, csak írásbnan fogadja el.5 éve melózok itt, úgy tudom a felmondási idő 30 nap.hogy kell megfogalmazni?melyik napra mondom fel ha okt 24-én adom be?

2017. okt. 21. 00:59
 1/3 anonim ***** válasza:
Írd be a google-ba a kérdésedet, így ahogy leírtad. Sok találat van. Például ez: [link]
2017. okt. 21. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Tisztelt Ügyvezető Igazgató (vagy ahogy nálatok hívják)

Alulírott Kis Pista (születési hely, dátum, anyja neve) a 2010.02.02-án létrejött határozatlan idejű szerződésemet a 2017.10.24-én 30 (?) napos felmondási idővel felmondom.

Utolsó munkában töltött napom: 2017. november 23.

Dátum, aláírás.


A felmondási idő az azt követő napon indul, hogy beadod, tehát október 25 lesz az első nap. Nézd meg a szerződésedet, hogy pontosan mennyi felmondási időd van. Láttam már olyant, ahol 6 hét, meg olyant is, ahol 2 hónap.

2017. okt. 21. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha egy bizonyos időpontban akarsz szabadulni, akkor számold vissza attól a felmondási időnek megfelelő naptári napot.


Ha a szerződésed, vagy a cég kollektív szerződése (ha van) többet nem ír elő, akkor a felmondási idő alapból 30 naptári nap.


Egyébként a felmondási idő a felmondás közlését követő napon indul el. Tehát ha 24-én átadod az írásos felmondásodat, akkor 25-én indul el a felmondási időd.


"a munkáltatóm, csak írásbnan fogadja el"

Még szép, mivel a felmondást írásban kell közölni, én sem fogadnám el másképp!

2 egyező példányban megírod, a felmondási idődet nem kell beleírni, mert mindegy, hogy mit írsz bele, akkor is a törvény (szerződésed, vagy kollektív szerződésed) az irányadó ilyen szempontból. Az egyik példányt átadod a munkáltatónak, aki a másik példányon igazolja az átvételt az átvétel dátumával együtt, és visszaadja Neked.

Ezzel tudod adott esetben igazolni, hogy mikor mondtál fel, tehát melyik dátumhoz kötődnek joghatások.


"melyik napra mondom fel ha okt 24-én adom be"

Természetesen egy későbbi időpontra is beadható a felmondás, akár decemberi munkaviszony megszüntetésre is, de értelme nincs (májusban közlöm írásban a munkáltatóval, hogy október 26-ára felmondom a munkaviszonyt? :)) Minek? Hogy' addig szívathasson?

Viszont elmúlt időpontra nem teheted meg, pontosan a fent leírtak miatt!


Munkáltató neve, címe


Alulírott Buga Jakab (személyes adataid) az Önöknél fennálló munkaviszonyomat a mai nappal felmondom.

Dátum, aláírásod.


Majd a felmondás átadását követő napon elindul a törvényes felmondási időd.


Ennyi.

2017. okt. 22. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!