Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért halogatom a felmondást?...

Miért halogatom a felmondást? Hogyan kezdeményezzek konfliktust?

Figyelt kérdés
Elhatároztam, hogy felakarok mondani azonban folyton halogatom. Tudom, hogy gyáva vagyok meg minden. Egyre több napom telik úgy hogy bemegyek hogy felmondok de végül nem merem valamiért felhozni. Egyszerűen lesokkolok, nem tudok beszélni. És munka végén pedig iszonyat bűntudatot és önutálatot érzek. Tudom, hogy ez a helyes megoldás de lassan már fizikai határnak érzem azt, hogy meg se merek szólalni ebben a témában. Valakinek volt hasonló? Hogyan küzdötte le?
2017. márc. 13. 18:59
 1/4 anonim ***** válasza:

Elsőként: miért félsz felmondani?

Van már más lehetőség? Ha nincs akkor keress, nagyobb önbizalmat ad és rákényszerít a cselekvésre.

Könnyen lehet, hogy az blokkol, hogy még nem tudod hogyan tovább.

2017. márc. 13. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mert félsz attól, hogy megkérdezik, hogy miért, vagy mert félsz attól, hogy marasztalni akarnak és nem fogsz tudni nemet mondani. És mert talán még nem tisztáztad le magadban sem végleg ezeket a kérdéseket. Talán az eszed azt diktálja mondj fel, de még nem jutottál el érzelmileg is arra a szintre, hogy eléggé indokolt legyen. Vagy éppen fordítva, érzelmileg már nagyon ott vagy azon a bizonyos szinten, de az eszed azt mondja, hogy ezt nem teheted, mert ki tudja mi történik utána...


Szóval millió oka lehet, most hirtelen ezek jutottak eszembe.


Mindenesetre, tedd fel magadnak a kérdéseket, tisztázd magaddal mit miért és hogyan szeretnéd. És lazíts, nem kell bűntudatot érezned azért, mert vívódsz magadban valamin... Nem kell annyira szigorúnak lenned magadhoz.


"Elhatároztam, hogy felakarok mondani" - ezen viszont érdemes elgondolkodni. Az akaratunkat nem határozzuk el, nem tudjuk elhatározni, hogy mit akarunk. Ezt lehet véletlenül sikerült így megfogalmazni, de lehet, hogy freudi elszólás.

2017. márc. 13. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nincs mitől félned.. :D Én is mostanában tettem meg :D Menj és mond meg , hogy fel szeretnél mondani., elmondod ,hogy miért és egy kis papírmunka után vége a sztorinak :D Amúgy eleinte én is egy kicsit stresszes voltam miatta , de betelt a pohár és boldogan mondtam fel :D
2017. márc. 14. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 kókuszlány válasza:
Nehéz ez ,èn is hasonló cipőben járok,nincs mèg semmi kilátásban,ràadásul nyáron esküvőm lesz de már nem.bìrom a munkahelyi stresszt ami van ès az éjszakázást.Tedd meg ne hallogasd .Azt tervezzük a párommal hogu max az esküvőig ki birom....remélem
2017. márc. 14. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!