Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Eldurvultak a dolgok a munkahe...

Eldurvultak a dolgok a munkahekyen. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy 10 évig boxoltam, de sose akartam fitoktatni ezt a dolgot. A főnököm lealázott mindenki előtt, mire én plekniből kiütottem. Nem hinném, hogy komoly baja lett, csak beborrult a székek közé, és elájult. Bevittek a rendőrök, kihalgatásra, de aztán elengedtek. Azt mondták postázni fognak levelet. Mire számítsak?
2017. okt. 26. 15:12
 1/4 A kérdező kommentje:
kihallgatás, bocsi elírtam
2017. okt. 26. 15:22
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, ki fog postázni. Ha a hatóságok, akkor feljelentésre, ha a munkahelyed, akkor elbocsátásra. Mivel a rendőrség már elkezdett vele foglalkozni, még csak az sem lehetséges, hogy a főnököd nettó jófejségből (amit nem nagyon érdemelsz meg) nem tesz feljelentést, mert az eljárást hivatalból le kell folytatni. Nem tudsz mit tenni, mint hogy várod a levelet, vállalod a következményt.
2017. okt. 26. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
52%

Remélem tanult a főnököd az esetből. A munkaerőt nem alázzuk, hanem motivájuk.

Könnyű testi sértésből pénzbírság lehetséges. Vagy leülöd; leközmunkázod. Az ügyészen múlik, őt lehetőleg ne üsd le, ha ragaszkodik a kézimunkához, és a börtönt ellenzi, vagy nem engedi a közmunkát, és bírság vs börtön közé állít.

Egyébként még az is lehet elengedi a pénzbírságot, ilyenre is van példa.

2017. okt. 26. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem fogadj egy ügyvédet.

Amennyiben először történt ilyen nem valószínű, hogy lecsuknak de azért adnak pár hónap felfüggesztettet, úgyhogy senki mást ne üss ki mert akkor válik letöltendővé.

Röviden: ügyvéd fél milliónál kezdődik de cserébe nem csuknak le. Erkölcsi bizonyítványodba fel lesz vezetve az eset de egy idő után elévül. Biztosan kereshetsz új állást és valószínűleg távoltartási végzést kapsz(nem mehetsz többet a főnököd közelébe).

2017. okt. 28. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!