Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Egy kedves kolléganőm /barátnő...

Egy kedves kolléganőm /barátnőm/ öngyilkos lett múlt héten, és nem tudok mit kezdeni ezzel a bűntudattal?!

Figyelt kérdés

Egy fiatal, csinos, okos huszonéves nőről van szó. Tudtam, hogy vannak problémái, és problémás gyerekkora volt (intézetis gyerek volt, aztán intézeti utógondozottként végzett főiskolát). Hétfő este óta semmit nem tudtunk róla, csütörtökön tudtam meg a főnöktől, hogy felakasztotta magát. Se levelet, se semmit nem hagyott, olyan módszert választott, ami biztos halálhoz vezet. Mindig ketten dolgoztunk egy feladaton, és azt hiszem, barátok lettünk, legalább is én a barátomnak tartottam őt. Sok mindent elmondott nekem, amit másnak nem, volt, hogy felhívott az éjszaka közepén. Tudtam, hogy hogy van, de nem vettem komolyan az állapotát, mert úgy voltam vele, hogy én is voltam már rosszul, én is akartam meghalni, de nem tettem meg, szóval megtettem mindent, amire nekem ebben az állapotban szükségem lett volna, bármikor meghallgattam, bármikor átmentem hozzá, de ez nem volt elég. Hétvégén utánaolvastam, és rájöttem, hogy nagyon sok "cry for help" jelet küldött, csak én nem vettem észre. Nagyon nyomorultul érzem magam, biztos, hogy meg lehetett volna menteni, nem kellett volna meghalnia, minden lehetősége megvolt egy boldog élethez, okos volt és talpraesett. Észre kellett volna vennem, hogy mi történik, és valahogy segíteni neki. Nem lett volna szabad, hogy ez így legyen.

Péntekre szabadnapot kaptam, és azt hittem, meg fogok majd birkózni ezzel, de ma reggel bementem, megláttam az üres asztalt, és sírógörcsöt kaptam. Úgy érzem magam, mintha én öltem volna meg azt a lányt, így utólag annyira egyértelmű az egész, és tényleg bármit megadnék, csak vissza lehessen csinálni, de tudom, hogy már nem tehetek semmit.

Meg fogok őrülni. Most kapunk majd egy új munkatársat, és úgy teszünk, mintha az egész meg se történt volna. Nem tudom, mit kellene tennem, úgy érzem, megakadályozhattam volna, ami történt, ha egy kicsit jobban odafigyelek. Hogy éljem túl ezek után ezen a helyen? A munkahelyen minden rá emlékeztet, nem bírom.


2017. okt. 31. 01:44
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

1.Nem te tehetsz a lány haláláról.Annyi minden ér minket egy nap és annyi minden elmegy a fülünk mellett...Nem tudhatjuk,ki mit gondol komolyan és sajnos nem is mindig van időnk a másikra.Sajnos,senkit nem menthetünk meg.Főleg akkor nem,ha nem ismerjük teljesen és nem vagyunk vele a nap 24 órájában.

2.Az öngyilkosság sokszor egy pillanatnyi elborult elme hatása.Bárkivel megeshet,ha valami trauma éri.Nem tehettél érte semmit és nem vagy felelős.Nem bántottad és nem is miattad tette.Elhiszem hogy meghallgattad,de sajnos amik érték ,azokat már nem lehet nem megtörténtté tenni.

3.Vagy egy ismeretlen mentális betegsége lehetett vagy egy pillanatra elborult az elméje...Ezen csak max. pszichiáterek,pszichológusok tudtak volna segíteni.

4.Menj el pszichológushoz! Igyál gyógynövényes nyugtató teát,szükség esetére vegyél be gyógynövényes nyugtatót.

5.Ha nagyon nem tudsz ott dolgozni,válts munkahelyet.

2017. okt. 31. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

nalunk a hugom lett ongyilkos 2 eve

24 eves volt

nem volt semmi into jel

mindig nagyon mosolygos volt, irigyeltem is, gimnazium utan kiment az Egyesult Allamokba dolgozni

23 evesen visszajott es vett maganak egy nagyon szep kertes hazat a Rozsadombon

egyedul lakott, autoja lett, utazott Europaban ide-oda, gyakran voltam ra nagyon feltekeny, irigy milyen jo neki, milyen kenyelmes az elete


aztan egyik pillanatrol a masikra jott a hir

begyogyszerezve beult az autoba es meghalt

2017. okt. 31. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem tehettél semmit, erre a bizonyíték, hogy "nem tettél semmit". Az általad felvázolt "ha" esetek csak elméletben léteznek, az agyad felépítése és az aktuális fizikai állapotod megszabja, hogy hogyan reagálsz bizonyos ingerekre, míg az agyad struktúráját a téged eddig ért ingerek szabják meg, és így tovább... TE nem tudtad volna máshogy kezelni, ahhoz más embernek kellett volna lenned. Egyébként elméletileg nézve sem kellett volna tudnod, a legtöbb ember nem ismerné fel, vagy venné komolyan ezeket a jeleket és ez rendben is van így, hiszen nagyon sok helyzetet reagálnánk túl különben feleslegesen. Fölösleges a bűntudatod, ezt bárkinek elmondod, senki nem ítélne el, senki nem gondolná úgy,a hogy most te. Biztos vagyok benne, hogy nagyon fáj neked az elvesztése, de nem tehetsz róla, persze így utólag egyszerűnek tűnik mit kellettek volna tenned, de az akkor rendelkezésedre álló információk és tapasztalatok mellett ez az út nem létezett számodra. Nyugodj meg, ha vallásos vagy gondolj arra, hogy nem veszett el örökre és még találkozhattok (meg majd csinálhatjátok amit eddig), ha nem akkor próbáld úgy megőrizni az emlékét, hogy közben ő megszűnik fontosnak lenni számodra. (Mindkét esetben el fog múlni a szomorúságod.)
2017. okt. 31. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
3. vagyok, elsőnek igaza van, könnyen lehetett egy beszűkült tudatállapot, rövidzárlati reakció miatt, nekem is volt régebben egy ilyen öngyilkossági kísérletem, akkoriban depressziós voltam és voltak ilyen gondolataim, aztán jött egy pánikhelyzet és így az agyam ezt a "menekülési módot" választotta az "üss vagy fuss" stresszreakcióban. Ilyen helyzetben meg csak még inkább nem tehettél volna semmit sem, ha olyan módszert választ amitől biztosan meghal/nem tudja meggondolni magát akkor vége van.
2017. okt. 31. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!