Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit lehet tenni ha a főnök az...

Mit lehet tenni ha a főnök az irodában dohányzik gyakran kollégák mellett, milyen törvény vonatkozik rá?

Figyelt kérdés
Legjobb bartánőmről van szó,aki a főnök irodájában dolgozik, nem rég került oda. Sajnos nem mer szólni én viszont mondtam neki, hogy tegyen valamit csak fél,hogy elküldik, vagy nem tud érvelni. Barátnőm eleve utálja a cigit és a füsttől még szédül is. Ez viszont teljesen törvénytelen úgy gondolom.

2017. nov. 2. 19:52
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Munkahelyen csak az arra kijelölt, jól szellőző helyen (általában udvaron) szabad dohányozni. De ha ő a főnök, akkor tudjuk, hogy ugyebár ő azt csinál, amit akar...... :/

A barátnőd mondja el neki, hogy rosszul van a füsttől és kérje meg, hogy ne ott dohányozzon. Ha normális a főnök, megérti, és kimegy ezután. Ha nem, akkor minden marad a régiben. Nem hiszem, hogy emiatt kirúgnák a csajt, viszont ha semmi nem változik, akkor jobb ha ő néz más munkahely után mert hosszú távon nem fogja bírni a cigifüstben...

2017. nov. 2. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

1: Kérdezd meg, hogy miért dohányzik bent? Mond meg neki, hogy téged zavar a füst.

Főnök úr! Maga itt bent dohányzik. Ez engem zavar. Szédülök a füsttől. Kérem, hogy ne dohányozzon mellettem.


2: Kérd meg, hogy alakítson ki dohányfüst mentes légteret, ahol dolgozhatsz.


3: Égess gyertyákat, amit céges pénzből vesztek, az semlegesíti minimálisan a füstöt.


4: Járj gázmaszkban és vegyvédelmi ruhában dolgozni.


5: Van szakszervezetetek? Vagy munkaügyi jogi képviselőtök?


6: Ha visszaél ezzel a lehetőséggel, simán fel lehet jelenteni, de azután én már nem szívesen dolgoznék ott. Nem tudom, milyen büntetés jár érte, de kétlem, hogy Magyarországon komolyan veszik ezt.

2017. nov. 2. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Hány éve is nem szabad még a " kocsmákba zárt térbe " se bagózni??

Nem igaz hogy nem lehet valamit tenni. Feljelentés?

Tudtommal a számgépek se szeritik a dohány füstöt. Ha van föggöny, azon is megmarad.

Sőt az ablak kereten is látni ha dohányoznak a helységben.

Majdnem lehetetlen minden " bűnjelet " eltüntetni.

Döbbenten olvastam.

Vagy akár az aznapi ruháját nylonzacsiba csomagolva az ANTSZ - be eljuttatni. Fotó az intézménynek, hogy tényleg a tied a ruha, és az irodába viselted. És dátum feltétlen legyen a képen.

Ok az utsó lehet hogy hülye ötlet.


Azért mert főnök, azért mindent neki se szabad megtennie.

2017. nov. 3. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Pedig igaz utolsó. Bent abban a kis irodában dohányzik. Én már rég kiosztottam volna őt, inkább minthogy fulladozzak. Mi lenne ha a többi kolléga asztmás is lenne? Azért mert főnök mindent szabad?
2017. nov. 3. 19:46
 5/5 anonim ***** válasza:
Munkahelyemen, bíróságon a bíró a szobában dohányzott, mellette a leírója 8 hónapos terhesen... Ez pár éve volt, de szerintem már akkor sem lehetett volna.
2017. nov. 27. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!