Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkaügyi központ által...

Munkaügyi központ által támogatott képzésen miért kell ilyen sokat tanulni?

Figyelt kérdés
Ha ennyi mindent megbírnék tanulni akkor lenne középiskolai végzettségem is, nem véletlenül nincs, miért várják el azt a munkanélküliektől hogy ilyen sokat tanuljanak?? Most mi lesz??

2017. nov. 5. 13:57
 1/8 anonim ***** válasza:
85%
Azért, mert nem a semmit akarják az én pénzemből támogatni, hanem azt, hogy normális munkát kaphass a képzés után. Ahhoz viszont meg kell tanulnod bizonyos dolgokat. Amit ott meg kell tanulnod, az a középiskolai végzettséghez szükséges tanulnivalók töredéke, nyugodt lehetsz.
2017. nov. 5. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Meg hát nem kell vörös diplomával, summa-cum-laude végezned, megvan és kész. :D
2017. nov. 5. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
82%

Nem unod még napi munkaügyis kérdések kiírogatását? Saját döntésedből nem érettségiztél le, mert felesleges. Most mégis vállaltad a képzést mert nyilván rájöttél hogy 8 általánossal rád sem néz egy munkáltató sem, és nem érsz semmit az életben. Akkor meg ne vergődj itt nap mint nap hogy így szar meg úgy szar a képzés. Nem professzor leszel ettől sem, csak egy munkanélküli egy papírral.


Tulajdonképpen neked mit jelent a jó?

- általános iskolai végzetted van, az nem jó

- az érettségi semmit nem ér szerinted, az nem jó

- munkanélküli vagy és nem találsz munkát, az nem jó

- jelentkezel egy iskolába hogy tanulj, de rájössz hogy tanulni kell, az sem jó


Értékelsz egyáltalán valamit az életben? Vagy csak élsz a világba, az adófizetők összedobják a segélyt, aztán majd lesz valami, nem?

2017. nov. 5. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
85%

A munkaügyi központ által támogatott képzésre miért kellett jelentkezni? Nem volt kötelező, ugye...


Most az lesz,

1. h nekiülsz és elolvasod, amit el kell, megtanulod, amit meg kell, és begyakorlod, amit be kell. Sztem belefér az idődbe, amennyit a neten lógsz, azt fordíthatnád értelmes dologra is. Vagy

2. elkezded összeszedni a pénzt arra az esetre, ha megbuknál a vizsgán. Tudod, a képzési szerződésben aláírtad, h sikertelen vizsga esetén kiköhögöd a zsozsót.

2017. nov. 5. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
56%
Akaszd már fel magad. Hát nem igaz...ilyen fogyatékos ember mint te, nincs másik
2017. nov. 5. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Mert az a képzés lényege, hogy tanulj; hogy alkalmas legyél olyasvalami munkakörre, amit eddig nem tudtál elvégezni.

Nyilván nem tartottak pisztolyt a homlokodhoz, amikor nyilatkozni kellett arról, hogy vállalod-e a képzést. Jogod lett volna nemet mondani. Na, akkor kellett volna felelősségteljesen belegondolni, hogy tudod-e vállalni, nem pedig nyuszi módjára hallgatni, majd pedig siránkozni és panaszkodni.


"miért várják el azt a munkanélküliektől hogy ilyen sokat tanuljanak??"

Mert a munkanélküli nem azt jelenti, hogy buta. Akár egy diplomás ember is válhat munkanélkülivé, a munkaügyi központok pedig nem csak a 8 általánost végzettekre kell, hogy gondoljanak. Én például egy rendszerinformatikai képzést végeztem el, amit a munkaügyi központ támogatott. Egy fél diplományit kellett tanulni, de nyilván, aki jelentkezett rá, az tisztában volt, hogy nem csak annyiból fog állni, hogy beülsz melegedni, aztán meg a kezedbe nyomnak egy papírt. Azért jelentkeztem a képzésre, mert érdekelt a téma, és tudtam, hogy el tudom végezni. Máskülönben nem vállaltam volna el. Itt kezdődik a felelősség.

Egyébként meg munkanélküliként bőven van időd azt a sok dolgot megtanulni, mi lenne veled, ha napi 8 óra munka mellett kéne még tanulnod?

2017. nov. 5. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
A ketteshez, ha az anyag 25%-át megtanulod. A képleteket tud, az fontos, és a fogalmak magyarázatát.
2017. nov. 5. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Talán azért, hogy nagyobb eséllyel tudjanak munkát vállalni. Vagy mégis mit gondoltál, mi értelme van? Vakarod a tököt órán, aztán beírják, hogy megfelelt?
2017. nov. 6. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!