Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy néz ki a munkahelyi...

Hogy néz ki a munkahelyi zaklatás, bullying?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


19 éves vagyok így még nem tudom egyáltalán elképzelni. Elmondanátok konkrét eseteket hogy milyen munkában, hogyan éltétek ezt meg?


2017. nov. 8. 01:00
 1/5 anonim ***** válasza:
volt egy idegesítő pali, aki állandóan kiscicámnak, édesemnek, kisszivemnek, drágámnak hívott, aztán elmagyaráztam neki hogy én nem a felesége p**nája vagyok, hogy így becézgessen és felmondtam
2017. nov. 8. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen is meg olyan is, sokféle van, sok fajtája létezik. Pl. kötözködnek, még akkor is hibát találnak amikor nincs is, de kreálnak. Beállítanak olyannak amilyen nem vagy, rád fognak olyan dolgot, dolgokat amit nem is csináltál, de mivel olyan mondja akinek adnak a szavára ezért elhiszik, bizonyítani nem tudod az ellenkezőjét, pláne nem, ha nem vetted időben észre vagy komolyan, azt, hogy ők ezt véresen komolyan gondolták. Állandóan te vagy a középpont, a célpont.
2017. nov. 8. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és még azt is ki tudják kerekíteni, hogy te képzeled be magadnak, azt, hogy veled ki van ..szva, úgyhogy a skizofrén bélyeget is rád nyomják és terjesztik széles körben *
2017. nov. 8. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 TR75 ***** válasza:
100%

Olyan is lehet, hogy egyszerűen a hátad mögött áskálódnak, gúnyolódnak, vagy félhangos, és a legtöbbször könnyen kimagyarázható kétértelmű megjegyzéseket tesznek.

Lehet olyan is, hogy egyszerűen kiközösítenek, nem szólnak hozzád, vagy ugráltatnak, értelmetlen dolgokat végeztetnek veled (vagy épp a saját munkájukat tolják rád), és bárhogy csinálod is meg, megjegyzéseket tesznek rá.

Olyan is lehet, hogy a főnök a kollégákkal egyoldalú információkat oszt meg rólad, vagy félreérthetően fogalmaz, ami miatt negatív kép alakul ki rólad a munkatársakban.

Sajnos a munkahelyi zaklatásnak annyira sok módja van, és annyira rafináltak, akik ezt művelik, hogy nagyon nehéz az áldozatnak ebből jól kijönnie, és gyakran ő húzza a rövidebbet.

2017. nov. 8. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Van egy nő a munkahelyünkön, akit kb. négy hónapja megvártak kinn (van egy ilyen dohányzószerűség az épület előtt), körbeállták, nem engedték elmenni, direkt az arcába fújták a cigifüstöt, és valamit kérdezgettek is tőle, de azt nem értettem. Egy férfi kollégámmal cigiztünk lenn, mikor odamentünk, hogy mit csináltak, akkor abbahagyták, és azt mondták, hogy de hát ők csak beszélgetnek vele. Persze, biztos azért full könnyes a nő szeme, és azért vettük észre tíz méterről, hogy mennyire feszült, fenyegetett a szituáció. Ennek nem tudom, mi volt az előzménye, de megismerve a nőt, arra tudok tippelni, hogy csak kinézték maguknak, mert jól dolgozik, viszont nem nagyon beszélget senkivel, nem jár el munka után a többiekkel, stb. Van, aki ezt már sértésnek veszi...


A másik, nem konkrétan bullying kategória, de velem kb. fél éven át megcsinálták, hogy egyszerűen nem ismerték el a teljesítményem. Mindenki mást az egekig magasztaltak körülöttem, és engem kihagytak. Erre persze azt gondoltam, gond van a munkámmal, és még többet vállaltam, még jobban próbáltam teljesíteni. Mikor szinte mindenki benn volt hétvégén is, mert annyira nagy volt a hajtás, akkor is csak kis fiszem-fazom feladatokat toltak át nekem, és nem hogy nem szóltak a hétvégi melóról, hanem még ügyeltek is rá, hogy nehogy megtudjam, aztán mószeroltak a főnöknél, hogy mekkora lusta dög vagyok, nem segítek semmit. Ezt mind csak a főnökömtől tudom, mert fél év után kifakadtam neki (pedig nem vagyok egy nebántsvirág, és ezek, ha így belegondolsz, nem is nagy dolgok, de hosszú távon kikészítik az embert), hogy árulja el, mi a baj a munkámmal, mindegy a hangnem, tudom, hogy szar vagyok, csak azt mondja meg, miben, mert én már ezt nem bírom tovább. Teljesen hideg zuhanyként érte, kívülről ebből semmi nem látszott, és ő az egyedi munkáimmal teljesen meg volt elégedve, a csapatban végzett munkára meg nem volt akkora rálátása. Mint kiderült később, az egyik tagnak be volt lebegtetve egy előléptetés, és engem konkurenciának érzett, úgyhogy rám uszította még két befolyásolható barátját is. Azóta másik csapattal dolgozom, a tagot meg nem léptették elő.


Többet nem tudok, de szerintem ez is bőven elég, tekintettel arra, hogy csak két éve dolgozom.

2017. nov. 8. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!