Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Félek, hogy felhívják az volt...

Félek, hogy felhívják az volt főnököm. Mennyi esély van erre?

Figyelt kérdés

Asszisztensként dolgoztam egy nagyobb cégnél az igazgató mellett, két nyelven leveleztem, vendégeket fogadtam, mindenki elégedett volt a munkámmal, amíg a főnököm el nem kezdett nyomulni rám. Először csak "üzleti" vacsorákra hívogatott, SMS-eket írt, mindenféle indokkal felhívott munkaidőn kívül. Mikor látta rajtam, hogy nem érdeklődöm iránta, hirtelen nagyon rosszindulatú lett, folyton kritizált, hibákat talált a munkámban. Egy idő után a fejébe vette, hogy viszonyom van az egyik kollégámmal, és onnantól fogva tényleg elviselhetetlen lett a helyzet. A végén kénytelen voltam felmondani.

Most munkát keresek, hasonló munkakörben, de nagyon tartok tőle mi lesz, ha esetleg felhívják a volt főnököm. Sok jóra nem számíthatok. Szerintetek mit lehet tenni egy ilyen helyzetben? Van esély rá, hogy fel fogják hívni?



2017. febr. 2. 10:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
74%
Lepj te elsonek. Meg fogjak kerdezni hogy miert jottel el onnan, es akkor eloadhatod a te verziodat.
2017. febr. 2. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Komoly cég előzetesen nem fogja felhívni. Azt szokták csinálni, hogy miután felvettek, felhívják az előző munkahelyet, hogy leellenőrizzék, tényleg ott dolgoztál-e. Egy rutinos HR-es valószínűleg látott már csúnya felmondásokat, és tudja, hogy nem kell komolyan venni, ha a volt főnök ilyenkor elkezd mindenfélét mondani rólad.

Azt semmiképp nem ajánlom, hogy ezzel a sztorival indíts az új munkahelyeden, nagyon visszatetsző lenne. Ha kérdezik, miért mondtál fel, valami általánosat mondj, pl. új kihívásokra vágytál vagy hasonló.

2017. febr. 2. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem se mond el interjún.

Ha referencia személyt kell megadni, akkor ne őt add meg, hanem valaki mást.

2017. febr. 2. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Ha megkérdezik, hogy miért mondtál fel, akkor simán megmondhatod, hogy volt főnököd túlságosan ismerkedni akart Veled. Legfeljebb ha ez is olyan munkakör, ahol főnök erre nyitott asszisztenst keres, akkor nem Téged vesznek fel.


Volt főnököd sem biztos hogy annyira rossz fej, simán lehet hogy pl. HR-esektől eleve ismerkedésre nyitott személyi asszisztenst felvételét kérte, HR-esek meg korábban lehettek ottani főnökök személyi asszisztensei is.

2017. febr. 2. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Egész egyszerűen:


Szerintem nem valószínű hogy felhívják a volt főnököd.


Inkább kezdesz hangyás lenni emiatt.


Felejtsd el azt a munkahelyet és kész.

2017. febr. 2. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Most felvesznek téged egy új helyre irodába, és ott valaki elkezdi lenyomozni az előző munkahelyeid, ilyen szempontból, az marha komoly munkahely!! Story magazin tisztára.
2017. febr. 2. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Én már jártam úgy, hogy felhívták még az interjú előtt a volt főnökeimet, pedig referenciaszemélyként se adtam meg őket, csak rájuk kerestek a neten.

Szóval esély az van.


Olyan is volt, hogy interjún kértek referencia személyeket, és megadtam az előző főnököm nevét is aki kirúgott, bízva benne, hogy csak velem nem akar dolgozni és nem az életemet tönkretenni. ez bejött, mert felvettek, és nem lett baj.

2017. febr. 2. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Kezd már olyan lenni ez az állás ügy mint a Story magazin.
2017. febr. 2. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Magamtól nem fogom elmondani, elhihetitek, nekem is kínos ez az egész ügy. Úgy tűnik, akkor marad a reménykedés, hogy nem hívják fel.
2017. febr. 2. 18:56
 10/12 anonim ***** válasza:

Nem kell elmondani az egészet, ha valaki meg tényleg elkezd lenyomozni téged az szerintem beteges.


Felejtsd el, ahogy telik az idő úgy valószínűbb hogy "elvész" a dolog.

2017. febr. 2. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!