Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek költözzek vissza...

Szerintetek költözzek vissza vagy mi legyen?

Figyelt kérdés

Végre elköltöztem otthonról, már 1 hónapja, Békés megyéből Komáromba, egyedül. Van melóm is, egyedül lakok egy albiban. Nem szerettem már otthon lakni, vitáztunk a szüleimmel, a testvéremmel nem beszélek, ő még minidg otthon van, szerintem ott is fog meghalni, elegem lett ebből a helyzetből. Viszont ha haza kell jönnöm az albiba, sírni tudnék. EGyedül vagyok, a munkahelyem remek, a kollégák is, bejárom a várost, de borzasztóan egyedül vagyok. Csak év elején terveztem hazamenni. Most hideg is van, de bírom a sétát, de borzasztóan unatkozok. Találnék otthon is melót, pénzem is van az albira, de szinte sírva indulok reggel, úgyis sötét van. Jó, kicsit szipogok, mert jönnek szembe, de értitek a lényeget. Sőt, még túlórázok is, csak minél kevesebbet legyek itthon. Én, aki mindig is utáltam a túlórát... A kollégáim vagy 30- vagy 50+, én meg közöttük vok.

Nem a barátkeresés a problémám, mert tudnék találni hobbit, csoportot, ha akarnék. Hanem az, hogy még vitázva is jobb volt otthon, mint így, egyedül.



2017. nov. 14. 20:32
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Keress magad mellé lakótársat, és majd rájössz, mekkora érték a magány.

Vagy nem, mert ha még veszekedve, becsicskulva is jobb, akkor mindegy, akkor lehet, hogy te is ott fogsz meghalni a szüleidnél, mint a testvéred.

2017. nov. 15. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Én is ettől félek.
2017. nov. 20. 18:09
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Az elején még jó hogy honvágyad van! Adj magadnak időt, hogy megszokd az új lakásodat, legalább három hónap, ha nem egy fél év. Sétálgatás helyett néha ülj be egy kávézóba, vagy étterembe. Esetleg ha lenne egy kutyusod, vagy cicád, akár tengerimalacod, aki otthon vár, akinek szüksége van rád. Minden ki fog alakulni szépen, csak adj időt neki.
2017. nov. 27. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

3#: Ez az, hogy nincs honvágyam, úgy örültem, hogy jöhetek. Olyan jó volt térképpel mászkálni, sőt, már térkép sem kell, kutyát nem érdekli, hogy mikor érek haza - igaz, ezzel korábban sem volt probléma.

Én sem értem magam...

2017. nov. 27. 21:33
 5/5 anonim ***** válasza:
Azt az érzést, amikor nem találod a helyedet költözés után, akkor is honvágynak hívják, ha igazából már vágytál elköltözni. :) Én megértelek, nekem nagyon sokszor kellett költöznöm, igaz, hogy városon belül, de az első időszak minden helyen borzasztó rossz volt, olyan gyökértelennek éreztem magam.
2017. nov. 28. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!