Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha bejelentem az OMFFnél hogy...

Ha bejelentem az OMFFnél hogy hónapok óta nem kap senki bérpapírt annak mi lehet a következménye a munkáltatóra nézve?

Figyelt kérdés

Ha egy cégnél régebben minden vacakolás nélkül adták a bérpapírt havonta majd májustól kezdve senki se kap hiába kéri és én ezt bejelentem az OMFFnél-annak mi lehet a kimenete a cégre nézve?


Mert elkamuzni ezt a cég nem tudja a bérpapírt igazolhatóan kérés nélkül a munkavállalónak át kell adni. Nem történik meg. Bejelentem jön az OMFF és mi lesz?


2017. nov. 23. 11:39
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én utánanéznék, mert minálunk azért nem adtak, mert nem fizették az EBt.
2017. nov. 23. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Az már bukott volna a navnál 1-2 hónap alatt. Nem?
2017. nov. 23. 11:48
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha senki nem szól, akkor nem bukik, a NAV magától nem vizsgálódik akármelyik cégnél, nekik sem ér el mindenhova a kezük.
2017. nov. 23. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
63%

A kérdező még nem kapott rá választ de engem is érdekel ha bejelentené akkor mi lesz?


Mi fog történni? Az OMFF jön (ha jön...) és megállapítja hogy igaz és? És? Büntetés? És attól lesz papír? Ami eddig nem volt? Vagy büntetés céf kifizeti pár embert kirúg majd a miheztartás végett és minden marad ahogy volt?

2017. nov. 23. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Fizetik a járulékokat? Ügyfélkapu, vagy személyesen hivatalosan meg kellene nézni.

Ha 30 - nál többen dolgoztok, járjatok már utána. Sőt ha csak 10 - en akkor is...

Bejelnetésnél, az sejthető, néhány ember lapát, mellényzsebből kifizeti a büntit. És minden megy tovább.

2017. nov. 26. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!