Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ezt tényleg említenem kellett...

Ezt tényleg említenem kellett volna?

Figyelt kérdés
Telefonon hívott fel egy cég ügyintézője dolgoznék-e náluk, mindent megbeszéltünk telefonon és személyesen. Vele alig találkozok, mert ritkán jön le a céghez. Az irodában dolgozó nő a rokona, ő felügyeli a dolgokat. Nos, 2 hónapja vagyok ott. Egy hét után megkérdezte van e valamilyen betegségem, elmondtam epilepsziás vagyok, de 17 éves korom óta nem volt rohamom, gyógyszert szedek (utólag bánom hogy bevallottam). Meglepődött, múlt héten összeszólalkoztam vele, mert minden nap cseszegetett és már ki voltak az idegeim miatta. Rá másnapra oda jött hozzám ás a többiek előtt kiosztott, hozzá tette és kihangsúlyozta eltitkoltam a betegségemet is, erre annyit mondtam nem kérdezte itt senki a próbanapon sem az állásinterjún ezt. Erre ő kb. 3szor elismételte ugyanazt, hogy eltitkoltam. Egyébként a munkámat nem befolyásolja a betegségem, jól is végzem. Ezt ő is tudja. Alkalmassági papírt se kértek, szóval nem értem miért zavarja e ez őt ennyire?
2017. nov. 23. 19:42
 1/3 anonim ***** válasza:
Munkaszerződésed legalább van? Orvosi alkalmassági belépéskor kötelező, ott rákérdeznek a betegségekre, de az orvost mellesleg még ilyen esetben is titoktartás köti, max. annyit mondhat a munkáltatónak, hogy alkalmas vagy nem, hogy miért, azt nem részletezheti.
2017. nov. 23. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen van szerződés. Alkalmasságira nem küldtek. Senki nem volt ilyenen ott.
2017. nov. 24. 05:41
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Azért ellenőrizd le, hogy valóban be vagy-e jelentve, vagy csak kamuszerződést kaptál. Az üzemorvosi vizsgálat pedig kötelező.
2017. nov. 24. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!