Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Állás hirdetésekben pályakezdő...

Állás hirdetésekben pályakezdőtől önálló munkavágzést kérni? Reális? Mi lesz ebből?

Figyelt kérdés

Multiról beszélünk.


A hirdetésben 1-3 éves tapasztalotat írnak, de pályakezdőt is várnak.

Emmellett önálló munkavégzés is meg van említve.


Frissdiplomástól elvárható ez?


Egy éves tapasztalattal mennyire elvárt az hogy képben legyen a dolgokkal? Mennyire kérdezgethet? És mennyire magyaráznak neki kezdettől fogva.


2017. nov. 26. 13:00
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Azzal tisztában vagy, hogy az önálló munkavégzés azt jelenti, hogy egy, max 2 alkalommal elmagyaráznak valamit, természetesen ah kérdésed van, akkor segítenek, de alapvetően meg bírod csinálni a feladatot egyedül és nem kell közben a kezedet fogni. Ugyanígy pályakezdőként pár hónap alatt meglesznek már a rutinfeladataid, amiknél elvárás, hogy ne kelljen folyton elmagyarázni vagy emlékeztetni rá.
2017. nov. 26. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Betanítás valószínűleg van, de olyan lehet a munkakör, amit pályakezdő szinten is el lehet végezni betanítás után. Illetve egy felnőtt embertől (akkor is, ha pályakezdő) elvárható, hogy ha bizonytalan, kérdése van, akkor segítséget kér a tapasztaltabb kollégáktól.
2017. nov. 26. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
74%
Egy pályakezdő talán még sosem csinált semmit életében? Mire befejeztem a mesterdiplomám, már volt egy saját fejlesztésű technológiára épülő start-upom Londonban, és több diákszervezetben dolgoztam ilyen-olyan pozícióban. És ezzel még kispályás voltam. Talán nem nagy kérés egy 23-25 éves fiatal felnőttől, hogy ha feladatokat kap, amiket elmagyaráznak neki, akkor azokat el tudja végezni a tőle elvárható magabiztossággal és szakmai színvonalon. Ha nincs semmi munkakultúrája, akkor menjen önkénteskedni és gyakornokoskodni (azaz amit egyetem alatt kellett volna tennie), mert senki nem fogja a kezét fogni hónapokon keresztül.
2017. nov. 26. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
57%

Ez a baj sok álláskeresővel, egyszerűen képtelenek értelmezni a leírtakat.


Teljesen elvárható hogy valaki önálló legyen. Ez nem azt jelenti hogy felvesznek és onnantól hozzád sem szólnak csak dolgozz. De ha egyszer-kétszer elmagyaráznak egy feladatot akkor azt onnantól meg tudod oldani. Ne kelljen egész nap melletted ülni és a kezedet fogni.

2017. nov. 26. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az új helyemen ahogy látták már magamra hagytak azzal hogy ha valamit nem értek kérdezzem meg. Kb 3 hét után önállóan kezdtem el dolgozni. Persze előtte volt betanítás. De a legtöbbet magamtól tanultam egyedül. Az élet más területein is önállónak kell lenni. Ha meg nem értesz vmit megkérdezed. Ha 20szor egy nap akkor 20szor. Nem ciki
2017. nov. 28. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi. Biztató, amit írtok :)

Bocsánat hogy értetlenkedtem. Nekem kezdőként "szájbarágósan" mindent megbutattak. Aztán jött egy új kolléga és leszerveztek neki egy olyan betanítást, hogy rásózták egy kollégára, aki 20 percben letudta, majd ő egy másik kollégára átpasszolta hogy mutassa meg neki az üzemet (az vont egy óra). És ennyi.

Ezek után minden beszélgetést magának szervezett úgy hogy odament emberekhez hogy "mit csinálsz itt"?, meg hogy gyere mutasd meg ezt meg azt.


Akkor ennél komolyabb betanítások szoktak lenni? És mennyi munkatapasztalat után mennyi betanítás várható?

2017. nov. 29. 07:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!