Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Megosszam a sandwich-emet...

Megosszam a sandwich-emet vagy ne?

Figyelt kérdés

Vettem azt a 650 forintos, hosszú sanwichet, ami igaz túlárazott, de nem olyan üres mint a 400 forintos verzió, hogy van benne egy csirkehús, egy fél vékony saláta, hajszálvékony paradicsom, egy nagy zsömlében.

Egyik kollégám azt mondta, hogy éhes.


Ti mi alapján döntenétek el, hogy adjatok-e és mennyit a sandwich-ből?


2017. nov. 28. 21:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Sok tényezőt nézek, de ezt nem tudatosan átgondolva hozom meg pár másodperc alatt a döntést.

Például a tényezők:

Mennyire vagyok éhes.

Mennyire közeli a kapcsolatom az illetővel. (Olyan-e aki rosszat akar nekem, vagy olyan aki szeret)

Mennyire van lehetőségem bepótolni a tápanyagot ha adok neki belőle.

Fogok -e olyan tevékenységet csinálni amihez kell az energia.

Stb.

2017. nov. 28. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Miert kene kolleganak adni? Ugyanugy keresö ember ő is.
2017. nov. 28. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
2#, Például, mert egy napja nem evett, és nincs lehetősége még órákig kajához jutni. Nem tudom. Ezt neked kellett volna látni elméleti szinten, mert én kérdeztem, mi alapján döntesz.
2017. nov. 28. 22:37
 4/14 anonim ***** válasza:
21%
Adjál neki csak azt nem értem hogy, lehet a mai világba éhes valaki akinek van fizetése.
2017. nov. 28. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk olyan a viszony, hogy simàn felezünk sokszor, aki éhes az meg kér kaját, azt ha van valakinek akkor kap.
2017. nov. 28. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
21%
Kb ahhoz hasonlo, hogy valaki gondoskodik magarol, mások pedig másokat huznak le. Ugyanis egy felnott ember plane dolgozo, maga dont arrol, hogy munkahelyre vagy utazashoz, vaty akarhova vesz e magának enni..
2017. nov. 28. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Érdekes válaszokat adtatok, főleg első válaszoló után.


6#, te különösen figyelmetlen voltál.


4,5#, mi alapján döntötök?

2017. nov. 28. 23:45
 8/14 anonim ***** válasza:
46%
8: Ne oszd meg! Mégis mi a fenét képzel, hogy kinézi a falatot a szádból, és lejmolászik? Ha rendszeresen adsz neki, később majd jön a "Meg vagyok szorulva. Tudnál-e kölcsönözni..."-kezdetű álszent sirám.
2017. nov. 29. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Úgy gondolom, hogy elfelezném vele. Ha nekem mondja, hogy éhes, valószínűsítem, hogy vagyunk olyan viszonyban,hogy adjak neki enni. Nem hiszem, hogy sokat gondolkodnék rajta, csak egy szendvicsről beszélünk.. Nem tudom mennyire mérvadó az ára, de feltételezem, hogy ha megvettem 650Ft-ért, akkor nem okoz anyagi terhet.


Egyébként nem feltétlenül nincs pénze, lehet csak otthon hagyta a kajáját, a tárcáját, vagy akármi.

2017. nov. 29. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Ha tudom nem bírom megenni az egészet, kérnék egy kést, szelnék neki egy darabot. Rendszert azért nem csinálnék, mindennap, és sokszor oszzam meg vele.


Elég sokszor adtunk egymásnak pár falatot. Kölcsönösen.

Ezzel nem leszek szegényebb. És Ő se.

Sőt volt hogy a nem kedvelem annyira embernek is adtam.

2017. nov. 29. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!