Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Akik irodában dolgoznak, és...

Akik irodában dolgoznak, és elegánsan kell öltözniük, milyen cipőt vesztek fel ilyen rossz időben (ha nem autóval jártok) fekete nadrág+blúz+blézerhez?

Figyelt kérdés

Fekete csizma jó? Vagy ti átveszitek bent a cipőt?

Most fogok munkába állni, és mindig csak azt látom, hogy a munkahelyen mindenki elegáns cucc+körömcipő. Télen is! Ebbe jártok, vagy átveszitek? Vagy mindenki kocsival jár? Akik tömegközlekedéssel járnak, hogy tudnak elegáns cipőt venni, és milyet? Ha valami hasonló google-s képet linkeltek azt is nagyon megköszönném!



2017. nov. 29. 10:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Átveszik az emberek.
2017. nov. 29. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Legegyszerűbb átvenni, ha van rá mód.
2017. nov. 29. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Bent tartják az irodában, vagy cipelik magukkal kis szatyorban? :D :D
2017. nov. 29. 10:54
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
bent tartják
2017. nov. 29. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
79%

Én vezetni se tudok csinos cipőben... illetve nem kényelmes nekem.

Benn hagyod az irodában a csinos cipőt, és átveszed.

Amúgy egy olyan cipőben, amiben nem fázik a lábam télen, plusz még vízálló is, amúgy is megizzadna benn a lában egész nap. Már csak ezért is jobb átvenni.

2017. nov. 29. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Vagy hordod a magaddal a "csinos" cipődet vagy - ha van rá lehetőséged - bent tartod.


Volt olyan kolléganőm, aki komplett ruhatárat és sminkcuccot tartott odabent az irodában.


(én meg egyetlen öltönyt is alig mertem az irodai szekrényben tartani).

2017. nov. 29. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
72%
Én sima boka- vagy lábszárközépig érő csizmában vagyok bent egész végig (elegánsabb fazonban, nem hótaposóban meg UGG-ban... sima fekete bőr, pici sarokkal, semmi csicsa). Nálunk is viszonylag elegáns a dress code, de nem ennyire vaskalapos. Szóval nem gond, ha nem éppen tűsarkúban parádézom. De ha olyan lenne, bent tartanám a szekrényemben, amennyiben van. Ha nincs, akkor vinném magammal szatyorban (úgyis azzal járok, mert az ebédemet is abban viszem).
2017. nov. 29. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
56%

Nekem van elegánsabb fekete csizmám pont amiatt, hogy ha nincs lehetőségem átvenni a cipőt, akkor abban maradok napközben (mivel olyan csizma nem létezik, amibe a nadrágot is bele tudom húzni, mert vastag, izmos vádlim van, ezért a nadrág alatt nem látszik, hogy csizma van rajtam). Ahol van lehetőség, ott átveszem a cipőt bentre.


Nem tudom, hol laksz, de én általában Budapesten a Keletinél az egykori nagy Krokodil Corso cipőboltban tudok elegáns cipőket, csizmát is ott vettem (máshol nem találtam bő szárút). Egyébként vannak jók a Deichmannban is. Félcipőt általában ott is kapok.

2017. nov. 29. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
74%
Én a munkahelyemen tartom a váltócipőt, ha valamiért nem lenne megengedett az ott tartása, akkor naponta elvinném magammal, attól függetlenül, hogy gyalogosan közlekedek a tél folyamán. Télen az irodában nem szabadna fáznod, ezért szerintem is praktikusabb a munkahelyen átcserélni egy benti cipőre. Ha a vastag, bélelt csizmában töltenéd a munkaidőt, akkor egészségileg megbánnád, beizzadna a lábad, nem szellőzne át.
2017. nov. 29. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Bakancsot térdzoknival.

Általában egy blézer, egy ing és egy térd fölött maximum 10 cm-vel érő harangszoknya van rajtam, és megmondtam, hogy majd akkor fogok körömcipőt hordani, és nem úgy kinézni, mint egy japán cserediák, ha hajlandóak 18 foknál melegebbet csinálni az irodában, mert 18 fokban, nejlonharisnyában és körömcipőben bizony fázik a lábam.

2017. nov. 29. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!