Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Álommeló és szerény kereset...

Álommeló és szerény kereset vagy utálatos munka de több pénz?

Figyelt kérdés
Bemennétek minden nap úgy dolgozni hogy undorodtok az egésztől sok pénzért vagy csinálnátok azt amit igazán szeretnétek csinálni kicsit kevesebb pénzért (persze itt nem éhbérre gondolok hanem kb 250-300 ezer Ft-ra)?
2017. dec. 10. 20:49
 1/10 anonim ***** válasza:
Inkább az álommeló.
2017. dec. 10. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Átgondolnám.

Ha a mostani életemhez több pénz kell, akkor járjon ez utálatos, kicsit fárasztó melóval, Minthogy le kelljen cserélni az autómat egy kisebbre, ami még régebbi is.

Szóval az a helyzet hogy a valóság ez, sokan dolgoznak olyan munkát, amit még egyszer nem kezdtek volna el.


Olyat is láttam már aki kötetlen munkát végez, de mellette földönfutó, semmivel nem rendelkezik, mert egyszer fent egyszer lent életet él, attól függ mennyire van megrendelése.

2017. dec. 10. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
55%

Nem ér annyit a pénz, hogy mindennap gyomorgörccsel kelljen bemennem dolgozni 40 éven át. Eleget stresszelek a gimiben, ahol olyat is kell tanulnom, amire nem vagyok kíváncsi, vagy aminek nem is veszem hasznát majd az életben. Azért megyek egyetemre, mert azt szeretném tanulni, ami érdekel és utána olyan hivatásom lesz, amit mindig úgy fogok végezni, hogy sikerült elérnem az álmom, és mindig motiválni fog, még akkor is, ha sokszor lesz nehéz.


Egyébként a 250-300 nem kevés, átlagban nem. Kezdőként kb 105.000-et fogok keresni, valahonnan el kell indulni.

2017. dec. 10. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
91%

Én jelenleg netto 200-ért dolgozok egy kis cégnél.

Egy jobban fizető helyről jöttem el, mert felőrölt a rossz légkör és a sok felelősség. Most nem túlzok ha azt mondom hogy szeretek bejárni. Rendesek az emberek, kevés a felelősség, jól lehet beszélni bármilyen témáról, nem akar megfúrni senki.

Persze nem ez az első munkahelyem, szóval tudom milyen ritka az ilyen. És ugye így se sok a fizetés. De egyenlőre megteszi míg összeszedem a motivációmat amit az előző hely jó pár év alatt kiölt belőlem.

2017. dec. 10. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Hasonló dilemmában vagyok épp, csak kicsiben: a 2. lenn nyerő.
2017. dec. 11. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
88%

Kérdés, az utálatos munka az olyan, hogy "nem annyira szeretem" vagy konkrétan utálom. Előbbit simán kibírom, utóbbit nem. Pl. Zepter jellegű cégekhez sosem mennék, mert a mentalitásuktól konkrétan hányingerem van.


Ja amúgy a 250-300e tök jó pénz még Bp-n is. Én most 250-ért dolgozom, rohadtul nem "szerény kereset". Ennyiből tök tartalmas életet tudok élni. Olyan munkát csinálok, ami nem álommunka, de nem a hányok tőle jellegű. Ennyiért simán végezném az álommunkát is :). Éhbérért nem.

2017. dec. 11. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
80%
Bruttó vagy nettó? A megélhetésem alá nem megyek, ha az álommeló a megélhetésemnél kevesebbet adna, akkor inkább bemennék a rosszabb helyre, a jobb pénzért, tanulnék, eljárnék mellette továbbképzésre, tartalékolnék, amennyit csak tudok, és amikor már késznek érzem magam, akkor keresnék egy igazán álommelót, ahol a pénz is megfelel, és nem akarnak alulfizetni.
2017. dec. 11. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
"Pl. Zepter jellegű cégekhez sosem mennék, mert a mentalitásuktól konkrétan hányingerem van. " - Na, de a Zepter jellegű cégek nem is fixen adják az ígért nagy pénzeket, csak jutalékban, ott nincs garantált sok pénz, ami akkor is megvan, ha adott hónapban nem sikerül befűznöd egy kisnyugdíjast sem.
2017. dec. 11. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
60%

Mi??? A 250-300 ezer forint kevés pénznek számít??????

Én egy gyűlöletes munkáért jártam be évekig havi 65-85 ezerért. 250-300-ért embert is öltem volna, ha azt kérik, az egy álomfizetés!

2017. dec. 14. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

én tavasszal mondtam fel egy elitt helyen, a városhoz képest ahol lakok jól kerestem, De cserébe idegeimet tönkrevágták a kedves kolléganők/főnökasszony- vérnyomásom 180/120as volt..és nem azért mert szarul étkezek vagy bármi, hanem az ideg. felmondtam rá két hétre már lement a vérnyomásom, a gyomoridegtől ment a hasam kb. még két hónapig. szóval ja most már megtanultam a leckét, a pénz nem minden. az egészség fontosabb és az, hogy azt csináld amit szeretsz.

sok időt vártam a mostani munkahelyemre, de megérte a nélkülözés amíg a két munkahely közt voltam alig volt pénzem. nehéz időszak volt, de most már úgy érzem megérte.

rövid ideig lehet azt csinálni amit nem szeretsz, akkor halmozd fel a pénzt, de hosszabb távon a szervezeted jelezni fogja, h nem okés az életed, vagy a párkapcsolatod megy tönkre mert idegbeteg vagy és depressziós a melódtól. kinek mi éri meg, nekem az egészségem fontosabb lesz mindig.

2017. dec. 22. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!