Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Az igaz, hogy egy intelligense...

Az igaz, hogy egy intelligensebb ember nem tud főállásban olyan típusú munkahelyeken dolgozni, mint például a vendéglátás?

Figyelt kérdés
Itt most nem a mosogatást meg a konyhán való főzést értem, hanem a vendégekkel való kontaktot, a vendégek kiszolgálását. Egyszerűen nehezebben megy a tuskó, bunkó emberek tolerálása?
2017. dec. 25. 17:42
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
83%
Nem igaz.
2017. dec. 25. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Mindent lehet, csak akarni kell...

Egyébként ez nem az intelligencián múlik. Egy tanulatlan analfabétának is lehet önbecsülése, hogy ne legyen hajlandó elviselni a bunkó embereket!

2017. dec. 25. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem igaz. Ez egyénfüggő.
2017. dec. 25. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem igaz, x diplomás ismerős megoldja, tudja csinálni mindkettőt.
2017. dec. 25. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
21%
Amire te gondolsz azt úgy hívják hogy pökhendiség.
2017. dec. 25. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
86%
Imádom, amikor valaki azt gondolja, hogy kellő egoval saját magunk felé intelligenssé válunk. Egy intelligens ember ennél sokkal érvényesebb dolgokkal foglalkozik, és a legtöbbje nem ilyen undorítóan lenéző és sznob, mint te... kérdező... Következésképp valószínűleg egy kultúrproli vagy
2017. dec. 25. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Bevallom hogy tényleg nem nagyon bírok bunkó emberek közt dolgozni vagy lakni. Nem pont vendéglátásra gondolok. De idővel hozzászoktam. És ami meglep, hogy még szeretik is ha úgy kezelem őket ahogy megérdemlik. Na jó, persze nem leköpöm vagy felpofozom, de egyértelműen érzik hogy primitívnek tartom őket. Ha régebben egyenrangúként kezeltem őket azzal mindig visszaéltek és hülyének néztek. Udvariasan is lehet érezteni hogy ha a másik félnek netán csak egy számjegyű az IQ-ja. Mert sajnos van olyan eset hogy nem az angol királyi házban megszokott elegancia szerint viselkednek bizonyos emberek. Hanem például egy húsgyárban a dolgozók közt az számít poénnak ha belepisil egyik a másik teájába. Vagy reggelikor odafordítja a hátsó felét és bizonyos légnemű gázzal ajándékozza meg a társát. Na az ilyen esetekre gondoltam. Ekkor joggal néznék hülyének azt a diplomást aki úgy beszélne hogy "Kérem Madam/Uram, szíveskedne a mosdóba kimenni ilyen esetben?".

Vagy volt panelházban olyan eset hogy egy szomszéd még éjjel is teljes hangerőn bömböltette a tévét és az egész háztömb nem tudott aludni. Mikor jól nevelt diplomásként megkértem, azt vágta rá mi közöm hozzá, majd mégfeljebb csavarta a hangerőt. Ezért az anyanyelvén voltam kénytelen közölni. Ami abból állt hogy a betonfalát kívül egy nagy kalapáccsal olyan erősen püföltem hogy egy részeg culáger is csak inas lehetett volna mellettem aki épületet bont. Ez teljes sikert hozott, mert elég erős inger érte az alkoholtól kirohadt agyát.

2017. dec. 25. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Szerintem ez inkább személyiség kérdése. Aki túlságosan érzékeny és magára veszi a sok gyökér bunkóskodását, annak ilyen munka nem való. Ez viszont nem függ az intelligenciától, egy érzékeny ember is lehet full buta.
2017. dec. 25. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Hogy a bunkó embereket mennyire tudod tolerálni, az nem az intelligencián múlik, hanem a vérmérsékleten.

Legfeljebb annak van köze az intelligenciához (az érzelmi intelligenciához), hogy hogyan reagálod le a kényes helyzeteket.

2017. dec. 25. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Egy intelligens ember úgy tudja kezelni a hülye ügyfeleket, hogy megvan róluk a véleménye, de ezt az ügyfél nem is érzi.


Hogy ki milyen munkát tud jól végezni, az pedig ennél összetettebb.

2017. dec. 25. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!