Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit tegyek, ha egy lelki...

Mit tegyek, ha egy lelki beteg kollégával kell együtt dolgoznom?

Figyelt kérdés

Új munkahelyem van és nehezen viselem, hogy egy nem normális kollégával tettek egy irodába. A nő többször elmondta, hogy meg fogja ölni az egyik kollégámat, mert nagyobb év végi bónuszt kapott nála. Ezen kívül azt állítja, hogy az a kolléga (aki nagyobb bónuszt kapott) meg akarta őt ölni 10 évvel ezelőtt, amikor volt egy rejtélyes balesete, bár tanúk nem voltak és így a rendőrök nem jöttek rá, hogy a baleset szándékos emberölési kísérlet volt. Azt is állítja magáról, hogy lehallgatják a rendőrök a telefonját és a balesettel el akarták tenni láb alól, mert bírósági dolgozóként túl sokat tudott egy sikkasztásról...


A nő tényleg bíróságon dolgozott de szerintem ennek az egésznek a fele sem igaz, paranoiás képzelt dolgok ezek. Egyedül velem osztotta meg ezeket, senki másnak nem beszélt róla a munkahelyen. Így mindenki azt hiszi, hogy a nő normális, mert más tévképzetrendszere nincs, csak azt látják rajta, hogy kimerült, ingerlékeny, nem lehet szólni hozzá, de ezt ez kimerül abban, hogy ő egy ilyen nehéz ember és kész. A képzeteiről nekem órákat képes beszélni - kéretlenül - miközben nem csinálja a munkáját és én sem tudok figyelni a munkámra. A főnök meg magasról izél az egészre, nem érdekli semmi.


2017. dec. 29. 22:00
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez egy elmebeteg, addig ne legyen nyugtod amig el nem intézed hogy ne vele kelljen együtt dolgoznod, jarj a fonok nyakara vagy nem tudom. Jobbat nem tudok.
2017. dec. 29. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Valahogyan vedd fel amikor ezekről beszél, ha komolyan gondolta lesz ellene bizonyíték, ha téveszméi vannak, akkor minél előbb kezelésben kellene részesülnie. Vigyázz vele, minél előbb le kellene tudni ezt a helyzetet. Kitartást és légy óvatos!
2017. dec. 29. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Hm, ez tuti paranoid skizofrén. Az a baj, hogy lehet, hogy tényleg megpróbál megölni valakit, bár általában ez csak duma, de...


Nekem a következők ugrottak be:


1) Próbáld meg rávenni, hogy járjon el szakrendelésre. Aligha sikerül, de meg kell próbálni.

2) Beszélj a kollégával, akit meg akar ölni, hátha ő komolyabban veszi a dolgot, mint a főnök, és el tud érni valamit.

3) Nem tudom, hogy van nálatok üzemorvos, de próbálj vele beszélni, hátha van valami ötlete.

4) HR vezető van? Neki szóltál már?

5) Végső esetben, ha semmi más nem segít, szólni a rendőrségnek, bár nem hiszem, hogy kezüket-lábukat törnék az ügyben. De talán arra jó, hogy ne csináljon semmi ostobaságot, tudatában legyen, hogy tudnak a fenyegetőzéséről.

2017. dec. 29. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Lehet ,hogy teljesen igazat mond. Nem értem miért kell elitélni egyből a ilyet betegnek titulálni,cifrább dolgok is történnek az emberekkel ennél.
2017. dec. 31. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Tehát a 10 éves balesetnél ez a kolléga is meg akarta őt ölni, meg az előző munkahelyén dolgozók is, mert tudott egy sikkasztásáról?


Igen, utosó, felettébb valószínű, hogy egy tök átlag embert többen si meg kísérelnek eltenni láb alól. :)


Ahogy írta már valaki, a nő skizofrén.

Valószínűleg nem szedi a gyógyszereit, azért van most rosszabb állapotban és jönnek elő a paranoid téveszméi. Esetleg puhatolózhatsz nála az egyik bezsélgetésnél, hogy szed valamilyen gyógyszert, és ha azt mondja abbahagyta, megpróbálni rábeszélni, hogy szedje, mert mittudom én, az segtí, me gjü meg minden, ha az orvos mondja.


Túlzottan nem mélyültem bele, de rémlik azért egy történet, ahol valakinek barátja lett ilyen, és amikor megpróbált segíteni rajta, akkor meg az agyában má ő ellene is paranoiás tneteket produkált, hogy még ő is csak ártani kar neki és meg akarja ölni, stb. Nem tudott neki segíteni innentől, mert ettől kedzve az ő is a "rosszak" közé került agyban.. :/


Egyébként a rendőrséghez kár menni, kiröhögnek, nem tudnak ezzel a helyzettel mit csinálni, hogy összevissza beszél.


Nekem volt skizofrén szomszédom, közvetlenül mellettünk lakott, csinált cifra dolgokat. Hát ő sem volt egy szép természet.. Az a baj, hogy még többet megtehetnek, csak mert nincsen endben a mentális állapotuk, nem lehet felelősségre sem fogni őket. Még csak bezárni sem tudják őket, akit bevisznek sem.


Azért az nyugtalanító kicsit, hogy többször is arról beszél, hogy meg fogja ölni az adott kollégát..

Ki tudja, mennyire komolyak a szándékai. Ha ismeri onnan valaki valamyelyik családtagját, rokonát, neki kellene szerintem szólni ezekről.. Hogy figyeljenek oda rá és nem ártana orvos, illetve a gyógyszereit szedni.

2018. jan. 2. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Igen, utosó, felettébb valószínű, hogy egy tök átlag embert többen si meg kísérelnek eltenni láb alól. :)"


Teljesen átlag embereket szoktak megölni nagyrészt, és ennek ezer oka lehet de egyik a bosszú, vagy egy ügy eltussolása.Meg mivel nem ölték meg de nyilván megfenyegették ,nem mer rendőrséghez fordulni,bizonyítékok nélkül, de valakinek el akarja mondani a baját, jobb híján. Szóval mielőtt bolondnak ítélünk valakit, bizonyíték is kell,de minimum orvosi vizsgálatok hosszú sora.

2018. jan. 2. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Igen, tényleg valósznű, hogy a kollégája is, és az előző helyéről is, többen is meg akarják a nőt ölni.


Az is tök normális, hogy valaki beszél ilyenekről, hogy meg fogja ölni az adott kollégáját. De nem is azért, mert mondjuk "nyilván megfenyegették- nyilván, ja :D, ilyet amúgy nem is állított a szövegben sem a kérdező, de mindegy. Sőt azt írta "mert nagyobb év végi bónuszt kapott nála". :D-.


Félre ne érts, a sikkasztásos sztori önmagában még hihető is lehetne. (Mondjuk akit iylne miatt meg el akarnak tenni láb alól, azt 10 év alatt bőven el is teszik). De itt 2 eset van, az , és a mostani kollégája, ha figyelmesen elolvastad. Erre mondtam, hogy ez már valószínűleg paranoid kényszerképzet.


Ja és mondtam, hogy ismertem iylen embert, a jellemleírás is illik egy skizofrénre.

Azt ne vedd már normálisnak, ha valaki " többször elmondta, hogy meg fogja ölni az egyik kollégámat, mert nagyobb év végi bónuszt kapott nála."


Egyébként simán lehet a sikkasztásos sztori igaz is, de a nő ettől még valósíznűleg mentálisan beteg.

Normális ember ilyen sztorikról, hogy meg akarják ölni, amúgy sem az új, nem régóta érkezett kolléganőjének mesélget, hanem egy nagyon bizalmas barátjának. Gondolkodj...

2018. jan. 2. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!