Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi lehet a baj?

Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

24 éves vagyok, egy éve dolgozom folyamatosan. Sikerült elhelyezkednem a szakmámban diploma után.


A gondom az hogy valamiért mégis úgy érzem belül hogy ez nem az én utam. Hogy valami nincs a helyén.


Eldolgozgatok, megcsinálom a feladatom. De nem kifejezetten szeretem, néha tetszik de néha nem. A munkámmal nincs különösebb bajom, sem a kollégákkal. De valamiért mégis úgy érzem nem jó helyen vagyok.. Már szinte most unom. Pedig még alig kezdtem el dolgozni. És ez bosszant. Vannak benne kihívások tehát nem feltétlen monoton. Mindig tanulok újat. De egyszerűen nem tudom.


Próbálom keresni a helyem a világban.. De olyan elveszettnek érzem magam.


A fizum persze lehetne több. De nem is ez a probléma igazából.


Lehet az a baj hogy nem azt csinálom amit kellene? De honnan tudhatnám hogy mi az ami nekem való?


Más is volt így? Mitől lehet ez? Más hogy lábalt ki belőle?


2018. jan. 4. 08:22
 1/8 anonim ***** válasza:

Udv az eletben szivem. Az emberek 80%a legalabb ugy viszonyul a munkajahoz, mint te. Esetleg utalja minden percet. Bizti fura az atallas, de innentol mar csak akkor lesz jobb, ha mersz kockaztatni.

Ha annyira nem veszes, hogy uj szakmaba kezd, akkor probalj meg inkabb a szabadidod finanszirozasakent gondolni ra. Elvegzed, kifizetnek, haza mesz es csinalod amit szeretsz. Ha nem kell hazavinned a melot, akkor ez nem kene, hogy gondot okozzon. Elvileg nem azert elsz, hogy dolgozz, hanem forditva.


En igy allok hozza. Vegre van egy munkahelyem, ahova nem undorral megyek be, viszont nem is erzem ugy, hogy megvaltom a vilagot. Van kihivas, de nem kell gyomorideggel stresszelve bejonni. Kollegakkal jol elvagyok, de munkaidon kivul nem tervezek veluk tul sok kozos programon reszt venni. De a kedvencem, hogy mire hazaerek meg tele vagyok energiaval es aktivan tudom tolteni a szabadidom, meg akkor is amikor 3 hetet folyamat bent vagyok. Valoszinuleg lehetne jobb helyem is, de sokkal rosszabb is. Az is lehet, hogy minden munkahoz igy allnek, pont azert, mert nincsenek vilagmegvalto ambicioim es a melo semmi masra nem jo szamomra, mint penzt csinalni. Az az egy biztos, hogy momentan elegedett vagyok annyira, hogy ne gondolkozzak valtason.

2018. jan. 4. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha úgy érzed, hogy mégsem jó, akkor még tudsz változtatni, hiszen fiatal vagy! Még nem késő egy másik szakmát tanulni vagy más területeket kipróbálni! Ne félj változtatni!
2018. jan. 4. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Ez a lényeges különbség hogy azt írod te elégedett vagy. Én viszont nem...ezt érzem. :S Többre vágyom úgy érzem nem csak erre.. És az a baj ha hazamegyek akkor is eszembe jut hogy újabb nap és mint egy mókuskerék.. Mint aki be van zárva egy ketrecbe.


Nem találok benne örömöt. És tudom hogy nem azért élünk hogy dolgozzunk ezt én is így gondolom. De ha már muszáj akkor valami olyat csinálnék amiben érzem ott a helyem.. De itt semmit..


El vagyok keseredve teljesen..


Mindenesetre hasznos volt amit írtál úgyhogy köszönöm a választ.


Kíváncsi vagyok mások hogy látják, írjatok még.

2018. jan. 4. 09:26
 4/8 A kérdező kommentje:

2. Válaszoló


Én is ezen gondolkoztam, csak nem tudom hogy mi az amit szívesen csinálnék. Ez a nehéz nagyon hogy kitaláljam. :/

2018. jan. 4. 09:27
 5/8 anonim ***** válasza:

Ez egy olyan dolog, hogy vannak emberek, akik úgy érzik, jóval többre hivatottak, de nem mernek belevágni másba.

Miért?

Mert le lettek szabályozva, beléjük lett sulykolva, hogy hülye, nem érte semmihez, örüljön neki, hogy ezt tudja.

Más meg hatalmas önbizalommal olyanokba ugrik bele, hogy kb köze nincs hozzá tudásilag, és csinálja.

2018. jan. 4. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Haver, felreertesz. En nem a munkammal vagyok elegedett, hanem az eletemmel, ami koran sem egyenlo a munkammal. Ha az elegedettseged a munkadtol fugg akkor valts es keress mast. Azt, hogy mit ne tolunk kerdezd, mert neked kell tudni.
2018. jan. 4. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
2. válaszoló vagyok. Azt javaslom, keress fel egy pályaválasztási tanácsadót, még most sem késő! Ott különböző tesztekkel, beszélgetésekkel kiderül, hogy melyik az a terület, ami illik hozzád!
2018. jan. 4. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Figyel, sokban vannak akik folyamatosan a sem miből elnek. Szirgalmasak es szar a kollegajuk
2018. jan. 4. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!