Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szinte mindenki el tud helyezk...

Szinte mindenki el tud helyezkedni külföldön pincérként?

Figyelt kérdés
Sok külföldi álláshirdetésben csak alapfokú nyelvtudást kérnek.. Én csak itthon dolgoztam pincérként, de el nem tudom képzelni, hogy alapfokú nyelvtudással ezt a munkát, hogy lehet végezni egy idegen nyelvterületen? Tapasztalatok?

2018. jan. 9. 10:09
 1/8 A kérdező kommentje:

pl ha vmelyik vendég kérdez vmit allergiára vonatkozóan akkor alapfokú nyelvtudással tud válaszolni xy? Külföldön, hogy néz ki a felszolgálás?

bár nekem volt korábban olyan kollégám aki dolgozott külföldön, de 3 tányért alig tudott megfogni.. rejtély számomra, hogy így tényleg lehet boldogulni kinn?

2018. jan. 9. 10:13
 2/8 anonim ***** válasza:
Normális helyen nem. Kínai/arab éttermekben, ahol orrvérzésig dolgozol hugyért szarért, ott el.
2018. jan. 9. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

#2:


Meg azoknál biztos, hogy nem pincér leszel, hanem mosogatófiú 12 órás műszakban. :P

2018. jan. 9. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Haveromék Tirolban dolgoznak. Az ő csapatukban mindenki beszél németül, de sokan tényleg "alap" tudással mentek ki, bár igaz azért őket sem lehetett volna csak úgy eladni.

Náluk alapból kétféle pincér van. Az egyik aki az ételeket viszi ki, ez lehet magyar is. A másik aki az alkoholos italokat és a fizetést intézi. Ilyen fizetős pincér csak osztrák lehet. Az az érdekes nem is bennünk nem bíznak elsősorban, a lengyelekkel volt a főnöknek rossz tapasztalata.

Egy osztrák tulajdonú, jól menő, felkapott helyen lévő étteremről van szó.


Üdv!

2018. jan. 9. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Logikus: az az étterem ahol jól lehet keresni, azaz osztályos, fine dining, nem fog szóba állni olyan pincérrel aki nem beszél nyelveket. És itt nem elég csak a német, az ilyen helyeken a pincér beszél több nyelven is. Ide mennek a profi pincérek, akiknek nemzetközi, meg óceánjárós tapasztalatuk van. Itt átlag felett lehet keresni.

Az olyan helyeken ahol nincs elvárás -alap nyelvismeret, nulla tapasztalat- nem lehet ilyen jól keresni. Sokszor játszanak a behelentéssel is. Tapasztalt, profi pincér nem marad ott.

2018. jan. 9. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem.

Nem pincér voltam ugyan, hanem csak pultoslány egy kávézóban, de átlagban középfokú nyelvtudás elvárt. Pincéreknél meg aztán tényleg.

2018. jan. 9. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat.

mondjuk én hallottam olyat is h hajóra volt aki kiment 0 tapasztalattal kevés nyelvtudással, de akkor gondolom ő nem beszélt annyit a vendégekkel.. inkább csak rámolás, terítés??

2018. jan. 10. 10:18
 8/8 anonim ***** válasza:

Hajón is van egy csomó beosztás éttermekben, de hogy pincérnek nem vesznek fel nyelvtudás nélkül az biztos. Ott nincs idő a vendéggel kézzel-lábbal mutogatni, meg elég hülyén venné ki magát.

Aki jól akar keresni pincérként annak alap hogy beszél nyelveket.

2018. jan. 10. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!