Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Melyik szakma áll legközelebb...

Melyik szakma áll legközelebb ahhoz, amit csinálni szeretnék?

Figyelt kérdés

Igazából azt sem tudom, hogy létezik-e ilyen foglalkozás, vagy csak én tákoltam össze ezt néhány foglalkozásból...


Szóval elöször is, az aknéval küzdőknek szeretnék segíteni, de nem kozmetikus szinten, ezért kapásból a bőrgyógyász jutott eszembe, de az meg ugye az egész bőrrel foglalkozik... Másrészt pedig ettől kicsot elvonatkoztatva laborban is szeretnék dolgozi, ahol kozmetikai krémeket, sminktermékeket készítenek. Ez meg kicsit a gyógyszerészre hajaz talán...


Köszi előre is annak, aki segít.



2018. jan. 10. 23:24
 1/4 anonim válasza:
Gyógyszerészként közvetlen kapcsolatod a klienssel csak a kasszánál lesz, és többnyire már meglévő bőrgyógyász által felírt recepttel a kezükben. Több gyógyszert kell készítened, de egy phd keretein belül részt vehetsz az aknékra való krémek fejlesztésében. Bőrorvosként pedig nem lehet belőled csak aknékkal foglalkozó orvos, phd keretein belül specializálódhatsz ilyenekre, de előnynek sorolnám a közvetlen kapcsolatot a pácienssel. Neked kell eldöntened, hogy inkább gyógyszereket gyártasz, vagy felírsz egyet.
2018. jan. 10. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
22%

Inkább ne akarj laborokban dolgozni, pláne a kozmetikai iparban. Gusztustalan, amiket ott művelnek. Persze van már néhány állatkísérlet-mentes márka, de a gyógyszeriparban továbbra is szemrebbenés nélkül kínozzák és gyilkolják százszámra az ártatlan állatokat a szépség érdekében.

Inkább foglalkozz gyógynövényekkel, hasznosabbak, mint a gyógyszerek, nem kell senkit és semmit kínoznod kísérletekkel, ráadásul hülyére keresheted magad, ha alapítasz egy bioboltot.

2018. jan. 11. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Mindkét választ köszönöm.

Ha már a gyógynövényeket említetted, a természetgyógyászat is érdekel, de azért az más kategória.

Állatkísérlet meg nincs mindenhol, azt, hogy ki hol dolgozik, szerintem mindenkinek a saját etikusságán múlik. Én biztos nem dolgoznék olyan laborban, ahol ez megy, de szerintem sokan vannak így.

2018. jan. 11. 09:30
 4/4 anonim ***** válasza:
Vannak kézműves szappankészitők, vagy természetes anyagú bőrápoló termékeket készítő forgalmazó cégek. Ott elhelyezkedni?
2018. jan. 11. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!