Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha ujrakezdhetned, milyen...

Ha ujrakezdhetned, milyen szakmat valasztanal, es miert azt? Most mit dolgozol?

Figyelt kérdés

2018. jan. 17. 09:27
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
92%

Ha újra kezdhetném akkor vagy rendőrnyomozó lennék vagy patológus.

Miért? Mert érdekel.

Jelenleg nyomdai végzettségem van, de nem dolgozom benne, mert utálom. Kérdezheted, hogy akkor miért ezt tanultam? Egyszerű oka volt. 80-as években amikor pályaválasztás előtt álltam 14 évesen, apám közölte, hogy vagy nyomdász vagy karosszéria lakatos leszek. Más nem lehetek. Ha ellenkezek, akkor kidob a lakásból. Lányként a kisebb rosszat választottam.

2018. jan. 17. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
96%
Gepeszetet tanulnek vegyeszet helyett. Vilag eletemben erdekeltek a gepek es van is hozzajuk erzekem. Most allatkiserleteket vegzek.
2018. jan. 17. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Még nincs szakmám, orvosira járok. Ha újrakezdhetném, valami egészségügyi szakra jelentkeznék fősulira (ápoló vagy mentőtiszt), mellette dolgoznék és elköltöznék otthonról. Nem vállalnám be még egyszer, hogy lelki beteg legyek a sok stressz miatt, és 25 éves koromig össze legyek zárva a családommal, akik csak rátesznek egy lapáttal a dologra a tanuláshoz való hozzáállásukkal.
2018. jan. 17. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
91%

Nemzetközi szállítmányozási és logisztikai menedzser a végzettségem. 10 éve dolgozok asszisztensként vagy adminisztrátorként.

Ha újra kezdhetném, akkor ilyesmit tanulnék, mint villanyszerelés, karosszéria lakatos, vagy hasonló. Két kézzel kapkodnak értük, nagyon jól keresnek, az ország bármely pontján azonnal van munkája, de külföldön is. Az idejét egyéni vállalkozóként meg úgy alakítja, ahogy akarja.

Nem érdekelne, hogy mennyire férfias szakma.

2018. jan. 17. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
én most export manager vagyok, ha újra kezdeném akkor angol tanár vagy pszichológus szeretnék lenni. ha szakmát nézzük akkor lehet ápoló, mert az én angolommal külföldön vígan élnék. de amúgy bármikor lehet még tanulni, volt fősulin egy bácsi, 70körül és nem tudott felmenni az emeletre és lenn vizsgázott a földszinten, de végig nyomta levelezőn és le is diplomázott. tanulni meg amúgyis életem végéig akarok.
2018. jan. 17. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Eredeti szakmám műszerész illetve hálózati informatikus, de benne "ragadtam" a vagyonőrködésben. Dolgoztam informatikusként, de az első vállalkozó barátom váltott más profilra. Pár ügyfél megmaradt privát szinten, de igazából az már nem tudott nekem kielégítő anyagi fedezetet nyújtani a megélhetésre. Nekem meg kellett valami munka, így letettem anno a vagyonőri szakmát+fegyvervizsgát is. Ebben is olyan helyeken dolgoztam/dolgozom ahol fontos a kultúrált/jó kiállás/kommunikáció/nyelvtudás kombinációja :) Most is már lassan egy helyen vagyok ahol 6 éve számítanak rám.

Közel a 40, szóval én már nem nagyon fogok szerintem ugrálni, de borzalmasan érdekel a pszichológia (azon belül is inkább az alaptudományok terén a szociálpszichológia vonz a legjobban).


Úgy kb. :)

F39

2018. jan. 17. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Közlekedésmérnök(BSc) és leendő ellátásilánc menedzser (MSc) vagyok/leszek. Folyamatfejlesztéssel, projektmendzsmenttel foglalkozom. Ugyanezt válaszanám, max az egyetemi éveimet csinálnám máshogy, hogy ne csússzak ennyit BSc-n.
2018. jan. 17. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Iskolás koromban jártam dráma órákra, elvileg volt tehetségem hozzá. Ha újra kezdhetném akkor valószínű megpróbálnék ezen az úton elindulni. Jelenleg csecsemő is kisgyermek gondozó vagyok.
2018. jan. 17. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
86%

Designer vagy cukrász.


Webes grafikus mert tudnék itthonról dolgozni, cukrász pedig mert szenvedélyem a sütés.

2018. jan. 17. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Logisztikus és pénzügy-számviteli ügyintéző papírjaim vannak, jelenleg raktárosként dolgozok. Ha újrakezdhetném, akkor villanyszerelő, szobafestő, burkoló, víz-gáz-fűtésszerelő, vagy valami ilyesmi lennék. Hogy miért? Mert ezen szakmák közül bármelyikkel 10-szeresét keresném annak, mint most - csak maszekokkal.


Szívem szerint viszont zenével foglalkoznék legszívesebben, hangmérnök, gitármérnök, fénytechnikus, látványtechnikus... bármi. Csak oda nehéz bekerülni, és nem is biztos, hogy túl jövedelmező.

2018. jan. 17. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!