Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Melyiket választanád? Mennél...

Melyiket választanád? Mennél vagy maradnál?

Figyelt kérdés

5. éve vagyok a munkahelyemen, szeretek ott lenni, szeretnek a kollégák is, nagyon jól kijövünk egymással.

De most kaptam egy új állásajánlatot, ami 50ezer Ft-tal többet ígér, 20 percre van a lakásomtól(a jelenlegi másfél óra), kevesebb a munkaidő. Voltam már 2X ott betanulóként dolgozni, de a csapat nem az igazi, nagyon széthúz, marják egymást, nálunk nem.


2018. jan. 19. 18:42
 1/5 anonim ***** válasza:
56%
Nem hagynék ott egy jó csapatot. Inkább kevesebb pénz,és többet utazom.
2018. jan. 19. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Tapasztalatból mondom.

Nem minden a pénz.

Ha valahol nem érzed jól magad, és sokszor úgy mész dolgozni, hogy legszívesebben sírnál, de 50-70 ezerrel többet keresel, az a munkahely nem lesz hosszú távú, és később úgyis menekülni fogsz.

Ha egy munkahely jó, a kollégák is, maga a munka is, akkor nem éri meg csak azért elmenni, mert máshol többet kapnál.

2018. jan. 19. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Igazabol neked kell tudnod. De ha a munkahelyeden rosszul erzed magad, az egy nagy minusz. En inkabb maradnek ott, ahova szeretek bejarni dolgozni es jo a kollektiv, annak ellenere, hogy kevesebb a penz. Munkahelyen sok idot eltoltesz, es ha nem szeretsz ott lenni, nem szereted amit csinalsz, az csak kinlodas lesz.
2018. jan. 19. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én is azt mondom hogy az előző helyemről azért nem léptem le mert nagyon jó volt a társaság, jó volt a csapat, jól éreztem magam ráadásul a vezetőséggel sem volt különösen probléma. Munkát megcsináltuk ami ki volt adva, mindenki örült, nem volt semmi baj.

Aztán utána elmentem egy helyre ami jobban fizetett, igaz akkor azért mert jobban kellett a pénz. De nem tetszett, nagyon rossz volt a társaság, ott klikkesedések mentek, az újakat jól fogadták, ahogyan engem is mert elég hamar megkedveltek, de amikor láttam mit művelnek ott egyesekkel azt nem bírtam idegileg. Ott úgy nem volt baj, mert velem nem szívózott senki, de nyomasztó volt a hangulat ettől független, meg életem legunalmasabb munkahelye volt. Akkor 3 hónap után visszamentem az előző helyemre ahová tárt karokkal vártak szinte, de utána már csak 4 hónapig voltam, aztán találtam meg azt a helyt ahol jelenleg is dolgozom. Ezt pedig nagyon megszerettem. Lényeg az hogy a régi helyemen amikor visszamentem már széthullott a jó csapat, többen elmentek, már nem volt annyira jó a légkör sem. A régi nagy főnököm meghalt balesetben, és a testvére vette át az irányítást akivel nem volt baj, csak őt semmi nem érdekelte igazán, tehát bármi gond volt, szinte nem foglalkozott vele. Szabadságra is felelőtlenül engedett el mindenkit, egyszerre az egész műszakot is képes volt elengedni, és csak utólag vakarózott. Mivel szinte kezdett tönkremenni az egész hely le is pattantam. Ahol vagyok jó a társaság igaz nem a legjobb a pénz, de nem is a legrosszabb, tehát kijönni kijövök belőle, meg van némi pluszom, meg ha kell plusz pénz túlóra lehetőség van, jól fizet. A főnökséggel nincsen baj. A kollégák rendesek, jó fejek, a jó hangulat azért megvan. Ami meg a munkámat illeti nagyon elvagyok vele, tetszik a dolog, pedig már jó ideje itt vagyok, és jókedvűen megyek be dolgozni szinte. Igaz hogy utazni sokat kell ami normál esetben 75-80 perc. De mivel többen járunk a környékről ahol lakom pontosabban négyen így a főnököm adott egy céges autót amit elsősorban én vezethetek csak, arra nekem az utazásra plusz 2 órát ad, azért mert én vezetek és házig viszem a kollégákat, ennyiből még jó a hely.

2018. jan. 19. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy mennyi a jelenlegi fizetésed. Ha minimálbért keresel és nehezen jössz ki belőle, akkor otthagynám, de ha megélsz a mostaniból is s nem szenvedsz hiányt, akkor maradnék. Én nemrég váltottam a pénzt miatt (most a korábbi bruttómat kapom meg nettóban), ott hagytam a jó munkakörnyezetemet és csapatot, pedig amikor belengettem a felmondást, akkor ott is megadták volna majdnem ugyanazt az összeget, csak gondoltam, hogy akkor már az, ahol tiszta lappal kezdhetek, nem a felmondás miatt dobják meg a fizumat, na meg az új közelebb is van. Gondoltam, a közelség és a magasabb fizetés a legfontosabb, semmi nem jöhet, ami ezt lerombolja. Első nap jött a pofára esés: a cég szervezete átalakítás alatt, nagy a káosz, de "majd fél év múlva talán már jobb lesz", a feladat nem az, ami meg volt beszélve, legtöbbször halálra unom magam, a munkatársaim pedig teljesen más személyiségek, mint én, emellett korban is a szüleim, nagyszüleim lehetnének, kibeszélnek fűt, fát bokrot. Legszívesebben visszamennék a régi munkahelyemre, csak azt elég kellemetlennek érezném, úgyhogy még reménykedem az újban, és próbálok keresni valami jobbat közben, hátha a következő már beválik mint pénz, mint csapat szempontjából.

Szerintem ne válts, próbálj meg inkább fizetésemelést kérni.

2018. jan. 19. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!