Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ilyen helyzetben új munkahelye...

Ilyen helyzetben új munkahelyen, általánosságban új emberek között, hogy a jobb viselkedni?

Figyelt kérdés
Hétfőtől új munkahelyem lesz és egy terápiás csoportba is szeretnék elkezdeni járni.Roma lány vagyok nincs sok barátom,egyik helyen sem ismerek senkit.Legyek nyitott,kezdeményezzek beszélgetéseket vagy inkább húzzam meg magam és majd aki akar az beszélget velem? Melyik a jobb taktika barátok,ismerősök szerzésére?Illetve honnan tudom,hogy ki az aki szívesen van a társaságomban és ki az aki csak kényszerből beszél velem?

2018. jan. 25. 13:54
 1/3 anonim ***** válasza:

Alapvetően azt az elvet követem, hogy új közegben főleg megfigyelek, de azért igyekszem interakcióba lépni másokkal.

Nyilván a személyiségedtől is függ, de ha nehezebben is ismerkedsz, akkor sem tartanám jó ötletnek a visszahúzódó stílust. Beszélgess 1-2 emberrel, és légy nyitott a kezdeményezésekre, de csak addig a pontig, amíg neked sem kényelmetlen.

Azt pedig, hogy tényleg élvezik a veled való beszélgetést, ki tudod olvasni a mimikájukból. Ha sóhajtozik, eltekintget, nem tesz hozzá érdemben a dialógushoz, akkor valószínű, hogy annyira nincs elemében (bár ez nem feltétlenül miattad van). Ha érdeklődik, pozitív feedbacket küld feléd, akkor egyértelmű, hogy jól kijöttök. Sok sikert!

2018. jan. 25. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én azzal beszélgetek picit, aki bátorít erre egy mosollyal, vagy mellém ül ebédnél, vagy egymás mellett várunk a liftre vagy épp a buszra, és látom, hogy nincs elfoglalva... Igyekszem mindenkinek legalább egy jó reggelt-tel köszönni, elbúcsúzom, ha megyek haza, további szép napot kívánok annak, aki marad még dolgozni... A többi meg kialakul. Ha valaki megszólít és kérdez, igyekszem barátságos lenni és próbálok kicsit mosolygósabb lenni az első időszakban mindenképp. Sok sikert! :)
2018. jan. 25. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem, ha valakivel beszélgetést kezdeményezel, "le fogod tudni venni", hogy ki az aki szívesen beszélget veled és ki nem.
2018. jan. 25. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!