Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Sok ember, miért mondja azt,...

Sok ember, miért mondja azt, hogy a "szakmunkás élet" jobb, mint a diplomás?

Figyelt kérdés

Én eredetileg asztalosként végeztem.

De, miután megkaptam a bizonyítványt esti tagozaton jártak érettségire is.


Már 1 év szakmában dolgozás után elegem volt belőle, pedig a fizetés nem volt rossz.

Mindig, amikor hazaértem, alig bírtam felkelni a fotelból, fájt mindenem.

Már akkor elhatároztam, hogy szögre akasztom a munkásruhát vagy eltemetem és valami jobb pozíciót akarok.



Az érettségi sikeres volt,utána diplomáztam műszaki menedzserként.

Ma nagyjából olyan állásom van, amit akkoriban akartam, kényelmes és rugalmas munkabeosztás, klimatizált modern irodai munkakörnyezet...stb


2018. jan. 27. 09:43
 1/10 anonim ***** válasza:
92%
Azt valószínúleg azok mondják akik még nem próbálták.Nekem van egy tanügyben dolgozó ismerősöm.Ő azt mondja lege van a tanügyből,kollégákból,gyrekekből az ottani előírásokból szívesebben dolgozna napi 8órát külföldön gyárban,hoyg nem kelljen még otthon is a munkájáról gondolkodnia meg a fizetés is más lenne.
2018. jan. 27. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
76%
Nem kell olyan sokáig tanulni a szakmát, mint az egyetemen megszerezni a végzettséget. Vannak 3 éves képzések is, de a legtöbb mind hosszabb. A másik az lehet, hogy egy nem igazán keresett végzettséggel akar elhelyezkedni valaki, csak nem jön össze neki.
2018. jan. 27. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
78%
Hát fizetés szempontjából simán lehet jobb a szakmunkás bizonyos területeken. Építőiparban pl: akkora hiány van belőlük, hogy egy jó szaki simán kereshet többet mint egy építő/építész mérnök. Pláne ha vállalkozóként dolgozik.
2018. jan. 27. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
94%

Nem feltétlenül jobb, de nem is feltétlenül rosszabb.


Egy jó szakmunkás többszörösét megkeresheti egy diplomás alkalmazott fizetésének. A szakmunka sem feltétlenül őrülten nehéz fizikai munka és az sem egészségesebb, hogy valaki 8-10 órában egy helyben ül egy pontra bámulva a gép előtt.


Ráadásul a diploma nem egyenlő a rugalmas időbeosztással, nem egyenlő a könnyű munkával, nem egyenlő a klimatizált irodával. Például sok építész végzettségű emberből lesz építésvezető. Relatív jó kereset, de heti 6 napon 10+ óra, ha kell vasárnap is, ünnepnapon is munka van. És hiába jó kereset, a bele fektetett munkához képest kevés.


Egyszerűen összegezve, nincs olyan, hogy "A" szakmunka, meg "A" diploma. Létezik több millió munkakör, mindegyiknek más feltételei vannak.

2018. jan. 27. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
55%

Nekem nagyon jó szakmám van és érettségim, diplomám nincs. Azt gondolom, hogy ezt így nem lehet egyértelműen kijelenteni, hogy jobb szakmunkásnak lenni, mint diplomás embernek.

Egy jó szakma sokkal többet ér mint egy büfészakon megszerzett diploma, de az se mindegy hogy az ember melyik intézményben kapja meg a bizonyítványát azonos szakon belül se.

De az is biztos, hogy egy jó főiskola/egyetem elvégzése után ha jó szakot választottál és megvan a megfelelő hátszeled, akkor valószínűleg nem kell majd 40 fokban fizikai munkát végezned. Van aki meg alapból inkább a fizikai munkát részesíti előnyben, annak hiába magyarázza az ember, hogy milyen jó fogorvosnak lenni (vagy mit tudom én minek)

Meg egy jó szakmával lehet jól menő vállalkozó is az ember HA elég ügyes és mer kockáztatni

2018. jan. 27. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
94%

Nekem van egy mérnök diplomám de szerelőként dolgozom.


A pénz nagyon jó, és ide egyből felvettek.


De szerintem sok kollégám kamuzik és van valamilyen diplomája, csak nem vallja be, mert ahol dolgozom olyan pénzek vannak, ami sokkal magasabb mint ha irodában dolgoznának, olyan munkát amit más "szellemi munkának" hív, most már én is nevetek ezen :D, főleg mikor megkapom a fizut ami minden hónapban emelkedik.


Ezelőtt volt egy irodai munkahelyem, olyan káosz volt majdnem elsírtam magam, gyorsan vége lett.

2018. jan. 27. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Mindegy, csak szeresd csinálni.
2018. jan. 27. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
így van, a lényeg az, ki milyen beállítottságú. ha valaki irtózik a fizikai munkától, az biztos azt mondja erre az állításra, hogy f-szság...
2018. jan. 27. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Picit belekóstoltam annak idején a szakmunkási részbe, majd a végén dipis lettem. A szakmunkási feladat, életkör jobban tetszett, mert valódi, kézzelfogható produktumot készít benne az ember vele, de én ehhez h×e voltam/vagyok. Ma irodai munkát végzek, aminek csak virtuális eredménye van. Kevésbé érzem vele boldognak magam.


A szakmunkás rendszerint fizikai tevékenységgel jár ugyan, de van látható eredménye, és kereslet is lenne/van 1-1 jó szakemberre.

Az én értelmezésem szerint ezért jobb a szakmunkás lét.

2018. jan. 27. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én is fizikai munkát végzek, és szenvedek a fájdalmaktól, láb, hát, és egész napos munka után gyakorlatilag már egy merő fájdalom vagyok. Mindehhez persze az 50 évem is hozzájárul.
2018. jan. 28. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!